Aktualności

"Złota Róża" dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego za album "Chopin"

17.09.2010

Szanowni Państwo,
miło nam Państwa poinformować, że prof. Mieczysław Tomaszewski został wyróżniony „Złotą Różą" - nagrodą za najlepszą książkę popularnonaukową minionego sezonu wydawniczego - za album „Chopin”.

Jury doceniło, że autor napisał niezwykle kompetentnie biografię barwną, żywą, angażującą uwagę i uczucia czytelników, że bardzo interesująco przedstawił obraz epoki współczesnej kompozytorowi, zaś o samej muzyce napisał w sposób przejrzysty, przemawiający do wyobraźni czytelników, którzy muzykę kochają, lecz nie zawsze rozpoznają jej językowy szyfr. Jury wzięło również pod uwagę wyjątkowe walory edytorskie książki: pomysłowe i staranne opracowanie graficzne oraz dobór i kompozycję ilustracji.

Nagroda została przyznana po raz czwarty z inicjatywy „Festiwalu Nauki” i miesięcznika „Nowe Książki”. Fundatorami są Festiwal Nauki i Instytut Książki. Nagroda zostanie wręczona w sobotę 18 września o godzinie 18 w Auli Starego BUW - UW. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 podczas rozpoczęcia Festiwalu. Serdecznie zapraszamy