Aktualności

V Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

29.08.2011

W dniach 5-14 września 2011 roku odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Forma Konkursu jest otwarta, organizatorzy adresują go do muzyków, którzy nie ukończyli 29. roku życia. W tym roku będzie odbywał się w trzech specjalnościach instrumentów dętych blaszanych: trąbka, róg, puzon. Konkurs przebiega w trzech etapach, z których III etap finałowy odbywa się z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Przesłuchania w każdym z etapów są otwarte dla słuchaczy i melomanów.

Konkurs rozpocznie się uroczystym Koncertem Inauguracyjnym 5 września br. o godzinie 19.00 w Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, na którym zostanie wykonane miedzy innymi „Divertimento” Mikołaja Góreckiego, które prawykonała 12 czerwca 2011r. w Poznaniu Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus.
Koncert poprowadzi Violetta Rotter - Kozera.

Program:
„Andante i allegro” Michał Spisak
„Le grande tango” na wiolonczelę i orkiestrę kameralną Astor Piazzolla
„Divertimento” Mikołaj Górecki
„Obrazki z wystawy” (fragmenty) Modest Musorgski

w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Soliści: Małgorzata Wasiucionek – skrzypce, Tomasz Daroch - wiolonczela

Link do strony konkursu tutaj.


plakat konkursu