Aktualności

Koncert "Henryk Mikołaj Górecki in memoriam"

02.12.2010

Fundacja Panteon Narodowy i Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapraszają na szczególne wydarzenie - koncert poświęcony pamięci niedawno zmarłego wybitnego polskiego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego.

Koncert odbędzie się 5 grudnia br. o godz. 20.00 w kościele św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52). W programie: Wacław z Szamotuł, Już się zmierzcha, Henryk Mikołaj Górecki, Już się zmierzcha op.62, muzyka na kwartet smyczkowy, Kantata op.26, Zdrowaś bądź, Maryja! Pieśni Maryjne op.54 i Totus Tuus op.60.

Utwory wykonają: Chór Filharmonii Krakowskiej, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II PSALMODIA, Kwartet DAFÔ, Arkadiusz Bialic (organy), Krzysztof Globisz (słowo) oraz dyrygenci: Teresa Majka-Pacanek, Włodzimierz Siedlik, Artur Sędzielarz, Maciej Tworek, Stanisław Krawczyński.

Koncert będzie miał charakter koncertu otwartego dla mieszkańców Krakowa i Małopolski. Przewiduje się transmisję koncertu na antenie Polskiego Radia.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.