Aktualności

Lutosławski dla dzieci w Poznaniu i Kielcach

27.05.2013

6 czerwca w Poznaniu, a 10 czerwca w Kielcach odbędą się koncerty z muzyką dziecięcą Witolda Lutosławskiego. Utwory wykona Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofonik.

W programie koncertów znajdują się utwory Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima: „Taniec”, „Rok i bieda”, „Kotek”, „Idzie Grześ", „Rzeczka”, „Ptasie plotki”, „Spóźniony słowik”, „O Panu Tralalińskim”, „Warzywa”, „Trudny rachunek”.

Istotą projektu jest – jak podają organizatorzy - nie tylko zrealizowanie koncertu z piosenkami Witolda Lutosławskiego, ale także przekazanie wiedzy o kompozytorze i jego twórczości. Pomogą w tym atrakcyjne artystycznie wizualizacje związane z biografią kompozytora i treścią piosenek, zrealizowane przez wybitną artystkę multimedialną młodego pokolenia Jagodę Chalcińską (VJ Jago) oraz oryginalny zespół wykonawczy, który przygotuje własne aranżacje piosenek. W programie obok piosenek znanych, pojawią się także dwie mniej znane, przechowywane dotąd w Archiwum Fundacji Paula Sachera w Bazylei (wydane już wkrótce w Polsce przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne).

Koncertowi towarzyszy internetowy komponent edukacyjny zamieszczony na stronie internetowej 19. Biennale Sztuki dla Dziecka www.biennaledladziecka.pl, zawierający materiały poświęcone kompozytorowi przeznaczone dla dzieci i nauczycieli.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Lutosławski dla dzieci

Poznań, Centrum Kultury Zamek
06.06.2013, godz.17:30

Kielce, Filharmonia Świętokrzyska
10.06.2013, godz.11.00

Wykonawcy:
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Kwadrofonik : Emilia Sitarz - fortepian, Bartłomiej Wąsik -fortepian, Magdalena Kordylasińska - perkusja, Miłosz Pękala - perkusja
Jagoda Chalcińska (Jago VJ) – wizualizacje, wideo live

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 promesa”.