Książki

A B C Ć Č D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś Š T U V W Y Z Ż

Kategoria: Albumy

Nr kat.: 20679
119.00 zł
69.00 zł

Chopin

Prezentowane ilustrowane wydawnictwo „Chopin” autorstwa Mieczysława Tomaszewskiego przygotowane zostało z okazji obchodów 160. rocznicy śmierci oraz 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wprowadza czytelnika w tajniki biografii i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora i jest adresowane do wszystkich, którym Chopin i jego talent są bliskie, tak w Polsce, jak i za granicą. 


Projekt graficzny przygotował prof. Władysław Pluta. Uzupełnienie tekstu stanowi bogaty materiał ilustracyjny, obejmujący zarówno reprodukcje i zdjęcia archiwalne, jak też fotografie współczesne, ukazujące miejsca związane z życiem Chopina. Wyjątkowe w swej urodzie zdjęcia ukazują piękno ojczystej ziemi kompozytora.
Publikacja liczy 360 stron i ponad 300 zdjęć. Zdjęcia współczesne przygotowywane zostały przez profesjonalnych fotografików, a reprodukcje dzieł archiwalnych pochodzą między innymi z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Czartoryskich, Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Bridgeman Art Library w Londynie, Tate Gallery i innych.

Publikacja otrzymała wiele wyróżnień, m.in. Najpiękniejsza Książka Roku 2009, „Edycja Chopin 2010”  nagroda honorowa, „Złota Róża” dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego (nagroda została przyznana po raz czwarty z inicjatywy „Festiwalu Nauki” i miesięcznika „Nowe Książki”. Fundatorami są Festiwal Nauki i Instytut Książki).


 

Wydawca: PWM/BOSZ
Oprawa: twarda
Liczba stron: 360
Wersja językowa wydania: Pol.
Numer wydania: 1
Rok wydania: 2009

fotografie


Inne publikacje autorów :

Mieczysław Tomaszewski
Chopin
Człowiek, dzieło, rezonans
65.00 zł
35.00 zł
Chopin
wersja angielska
119.00 zł
69.00 zł
Penderecki. Bunt i wyzwolenie
t. I - Rozpętanie żywiołów
49.90 zł
29.00 zł
Penderecki. Bunt i wyzwolenie
t. II Odzyskiwanie raju
49.90 zł
29.00 zł