PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

KOMPOZYTOR MIESIĄCA
Zbigniew Bargielski Zbigniew Bargielski

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Kompozytor miesiąca to akcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, która pozwala lepiej poznać polskich artystów i ich twórczość. W 2022 roku kierujemy się ku kompozytorom, którzy w swoim dorobku mają nie tylko utwory koncertowe, ale także te o charakterze pedagogicznym – w sam raz, by rozpocząć swoją przygodę z muzyką. 


Pierwszym kompozytorem 2022 roku jest Zbigniew Bargielski. Artysta znany głównie ze swojej muzyki koncertowej skomponował także utwory pedagogiczne, które zostały wydane przez PWM. Już niebawem przybliżymy Wam więcej informacji i ciekawostek o twórcy, a tymczasem zapraszamy do zakupu w księgarni Oficyny oraz za pośrednictwem strony internetowej utworów Zbigniewa Bargielskiego i poświęconych mu publikacji z atrakcyjnym rabatem.
 

Entuzjastów nowoczesnych rozwiązań zachęcamy do odkrywania muzyki za pośrednictwem mobilnych aplikacji dostępnych do pobrania w na telefony i tablety z systemem Android i iOS.Nkoda to cyfrowa biblioteka zbierająca materiały nutowe wydawców z całego świata – także tych z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Daje możliwość szybkiego i swobodnego przeglądania setek utworów z katalogu Oficyny.Natomiast con.sol.la jest rodzajem muzycznego trenera - dzięki niej możesz wykonywać dowolną linię melodyczną do nagranego akompaniamentu lub nagrać swój akompaniament do dostępnej linii melodycznej. Aplikacja jest kolekcją utworów na dwa i więcej instrumentów, których wszystkie linie melodyczne zostały nagrane jako osobne ścieżki dźwiękowe. Którą opcję wybierzesz?