SELECT * FROM cms_news WHERE pubdate < "2005-01-01" AND IF( not_sooner_than IS NOT NULL AND not_sooner_than <> '0000-00-00', ( DATE(not_sooner_than) < NOW() ), 1 ) AND en IN (0,2) ORDER BY pubdate DESC LIMIT 10, 10 PWM -Aktualności, Archiwum

PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

Archiwum sprzed 2005


Spotkanie autorskie z Agatą Passent i Adamem Sławińskim na stoisku PWM
2004-10-18

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Passent - redaktorem i Adamem Sławińskim - kompozytorem piosenek zawartych w pierwszej części "Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej".

II Konkurs Kompozytorski2
2004-09-01

Posiedzenie jury Konkursu odbędzie się 7 września br.

Nagrody ZKP 2
2004-07-23

Irena Poniatowska i Grażyna Pstrokońska-Nawratil zostały laureatkami nagród przyznawanych przez Związek Kompozytorów Polskich.

II Konkurs Kompozytorski
2004-07-12

Z powodu choroby jednego z jurorów rozstrzygnięcie II Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego zostało przesunięte na 31 sierpnia br.

PWM na Mistrzostwach Tenisowych
2004-07-07

Dyrektor Wiesław Olkuski zajął II miejsce w singlu w Turnieju Pocieszenia podczas IV Tenisowych Mistrzostw Polski Wydawców i Księgarzy.

Pociąg do muzyki Kilara
2004-06-29

NOSPR zaprezentuje muzykę Wojciecha Kilara w miastach, z którymi wiąże się życie kompozytora: we Lwowie, na przejściu granicznym w Medyce, w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Częstochowie.

100 przedstawień "Pana Marimby"
2004-05-26

1 czerwca w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej odbędzie się setne przedstawienie opery dla dzieci "Pan Marimba" Marty Ptaszyńskiej.

"Wziemięwzięcie" w krakowskiej Filharmonii
2004-05-18

21 maja Wojciech Czepiel poprowadzi premierowe wykonanie utworu Wojciecha Widłaka.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.