PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Pierwsze polskie wykonanie „Beethoven9 Symphonie Remix” Prokofieva

Pierwsze polskie wykonanie „Beethoven9 Symphonie Remix” Prokofieva
2020-03-04

Za miesiąc, 4 kwietnia, podczas Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Sinfonia Iuventus pod batutą Yaniva Segala wykonana pierwszy raz w Polsce utwór Gabriela Prokofieva Beethoven9 Symphonie Remix.

 

Gabriel Prokofiev (1975) jest kompozytorem, producentem muzycznym, DJ-em i założycielem wytwórni Nonclassical. Tworzy muzykę, która jednocześnie nawiązuje, jak i neguje tradycje klasyczne.

Po ukończeniu studiów muzycznych na uniwersytetach w Birmingham i Yorku oprócz działalności kompozytorskiej rozwinął równoległą karierę muzyczną jako producent przedstawień tanecznych, grime, elektromusic i hip-hopu. Taneczne „zaplecze” w połączeniu z klasycznymi korzeniami nadaje muzyce Prokofieva wyjątkową jakość.

 

Gabriel Prokofiev ma w swoim katalogu pokaźny zbiór dzieł orkiestrowych i kameralnych, skomponował siedem koncertów oraz mnóstwo utworów elektronicznych. Jego utwory były wykonywane na całym świecie, w tym przez Seattle Symphony, Detroit Symphony, St Petersburg Philharmonic, Moscow State Symphony, BBC Philharmonic, MDR Leipzig, Copenhagen Phil, Luxembourg Philharmonique, Buenos Aires Filharmonica, czy Porto Symphony i Real Orquesta de Sevilla. Często współpracuje również z zespołami tanecznymi, jak Stuttgarter Ballet, Rambert Dance, Bern Ballet, Shobana Jeyasingh, Birmingham Royal Ballet, Alexander Whitley Dance i Gandini Juggling.

 

Beethoven9 Symphonie Remix to utwór, który powstał w 2011 roku. Kilka lat później (2018) kompozytor opracował także jego kameralną wersję. W Warszawie będziemy mieli okazję poznać wersję oryginalną.

 

 

Katalogi Wydawcy Agenci