Aktualności
Zamawiaj przez zinfonia.com
2018-02-20
Polskie Wydawnictwo Muzyczne oddaje do Państwa dyspozycji najnowszy katalog swoich dzieł. Katalog dostępny jest w formie cyfrowej na portalu zinfonia.com.
Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 2 tysiące tytułów. Wszystkie utwory z katalogu PWM zyskały dokładny opis w systemie UIC, pozwalającym zarówno na szybką weryfikację składu (zapis skrótowy), jak i na wyświetlenie pełnej listy wymaganych do realizacji utworu instrumentów (pełna informacja o systemie znajduje się tutaj).
Korzyści płynące z rejestracji w zinfonia.com są jednak daleko większe niż tylko wspominany zapis w formacie UIC. Zarejestrowani użytkownicy:
• mają szybki dostęp do informacji o tysiącach kompozytorów, utworów (w tej chwili to ponad 120 tysięcy tytułów!) i wydawców (ponad 350 współpracujących oficyn muzycznych) w jednej z sześciu wersji językowych, w tym w języku polskim,
• dostają pełną specyfikację utworów,
• mają możliwość stworzenia własnego schowka ‘mój katalog’, rejestrującego wyniki poszukiwań na stronie,
• mogą monitorować on-line proces realizacji zamówienia,
• za pomocą jednego kliknięcia zamawiają materiały od wszystkich zrzeszonych w zinfonia.com wydawców muzycznych,
• mają gwarancję dostępu do najbardziej aktualnych wersji katalogów zrzeszonych wydawców – aktualizacje katalogów odbywają się na bieżąco, czyli już w chwili zmian u poszczególnych wydawców (!).
Portal zinfonia.com gromadzi pełne informacje z katalogów wypożyczeniowych największych wydawców muzyki klasycznej: Bärenreiter, Boosey&Hawkes, Breitkopf & Härtel, Music Sales Group, Edition Peters Group, Schott, Sikorski, Universal Music Publishing Classical, Universal Edition Wien (UE), Oxford University Press, czy Fennica Gehrman. Również CAŁY katalog Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dostępny jest w tym systemie niemal od początku jego istnienia.
Zachęcamy do zamawiania materiałów wypożyczeniowych poprzez portal zinfonia.com. Wygodę tego sposobu realizacji zamówień potwierdza niebagatelna liczba 30 tysięcy zarejestrowanych i regularnie korzystających z serwisu użytkowników z całego świata! Zachęcamy do założenia konta (procedura jest prosta, a serwis posiada polską wersję językową) i wdrożenia tego narzędzia jako rutynowego do zamówień materiałów koncertowych.
Dla polskich użytkowników zinfonia.com Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalną promocję. Zamówienia materiałów orkiestrowych z katalogu PWM złożone przez ten portal od 1 marca do 30 czerwca 2018 promowane będą 20% rabatem. Rabatujemy wszelkie aktywności związane z zamówieniem: koncerty, nagrania, transmisje internetowe, czy zawieszenia w internecie. Warunkiem udzielenia rabatu jest zrealizowanie wydarzenia (koncertu, nagrania, itp.) do końca 2018 roku.
Do zobaczenia na zinfonia.com!
UWAGA: Rabaty akcji promocyjnych PWM nie sumują się.
Najczęściej czytane:
Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!
Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.
Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.
Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.
Jagoda Szmytka jest kompozytorką, artystką i badaczką artystyczną. Muzykę łączy ze sztukami pięknymi i głęboką refleksją z zakresu takich dziedzin humanistyki, jak filozofia, estetyka czy historia sztuki. W katalogu jej twórczości znajdziemy m.in. dzieła solowe, utwory pisane na amplifikowane zespoły kameralne, instalacje performatywne, a także kompozycje wpisujące się w konwencję teatru muzycznego. W kwietniu, jako nasza Kompozytorka Miesiąca, odkrywa przed nami tajemnice procesu twórczego i zaprasza w gościnne progi swojej pracowni kompozytorskiej.
Aż trzy publikacje książkowe wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w minionym roku zostały nominowane w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2024. Jury doceniło pozycje: Muzyka Polska po Szymanowskim Adriana Thomasa, Estetyka muzyki Rogera Scrutona oraz Karnawał zwierząt Piotra Kamińskiego.
Jean-Philippe Rameau (1683-1764) wzbudzał wiele emocji. Wywarł nieoceniony wpływ na bieg historii i teorii muzyki, a jego spojrzenie na zasady rządzące kompozycją było – jak na XVIII wiek – innowacyjne. Postać francuskiego muzyka o wszechstronnych zainteresowaniach i oświeceniowym umyśle przybliża Christophe Rousset w najnowszej Małej Monografii wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Premiera książki już dziś.
Natura, budząca się znów do życia feerią barw i zapachów, przynosi nam także nowe, wiosenne bogactwo dźwięków i muzycznych inspiracji. Kwiecień witamy prawykonaniami dwóch dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: Karatachi no Hana Marcela Chyrzyńskiego we Wrocławiu i SurVanTutti Hanny Kulenty w Krakowie.