PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2014 »


100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
2014-02-26
Dziś mija 100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego − wybitnego dyrygenta, pedagoga i propagatora muzyki.
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
2014-02-21
W dniach 7-9 marca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear, organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie (CENSA).
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
2014-02-17
17 stycznia 2014 odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Krakowskiego Związku Kompozytorów Polskich, na którym został wybrany nowy dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Został nim Marcel Chyrzyński – sekretarz Oddziału Krakowskiego oraz członek Zarządu Głównego ZKP. Kompozytor od lat związany jest z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
2014-02-17
„Książeczka niedługa, ale smaczna” – napisała Dorota Szwarcman o książce Aleksandra Laskowskiego „Lutosławski. Skrywany wulkan” na swoim blogu „Co w duszy gra”. Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji ze spotkania promocyjnego książki.
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
2014-02-13
Wczoraj poznaliśmy nominacje do Fryderyków - Nagród Akademii Fonograficznej. Wśród nich są m.in. płyta "Z pieśni kościelnych" Henryka Mikołaja Góreckiego, "V Symphony" Macieja Zielińskiego oraz nominacja dla Pawła Łukaszewskiego w kategorii "Artysta Roku.
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
2014-02-13
Dla naszych klientów przygotowaliśmy na dziś wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Anety Teichman "Jan Ekier" aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 13 lutego (czwartek).
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
2014-02-11
12 lutego o godz. 18:00 w Sali Bankowej PWM odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Lutosławski. Skrywany wulkan” – zbioru wywiadów z światowej sławy dyrygentami, które przeprowadził Aleksander Laskowski. Gośćmi wieczoru będą Julia Hartwig (autorka wstępu) i Grzegorz Michalski.
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
2014-02-10
Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych oferujemy komplet nut i 2 płyt z romantyczną muzyką filmową Macieja Zielińskiego w atrakcyjnej cenie.
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
2014-02-10
7 lutego w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, podsumowująca wydarzenia związane z obchodami Roku Lutosławskiego.
Konkurs "Poezja Tanga"
Konkurs "Poezja Tanga"
2014-02-10
"Poezja Tanga” to organizowany corocznie ogólnopolski konkurs, w którym mogą wziąć udział poeci i twórcy tekstów tanga.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?