PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

« Maj 2016 «

Oferta pracy
Oferta pracy
2016-05-18

Wydawnictwo zatrudni na czas określony: kierownika Działu Handlu i Marketingu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
2016-05-18

21 maja odbędzie się prawykonanie najnowszego dzieła Agaty ZubelDouble Battery. Skomponowany na zespół instrumentalny, utwór może także być wykonywany w wersji z rozszerzoną projekcją amplifikacji, czyli ‘z poszerzoną przestrzenią dźwiękową’, jak określa to zapis w partyturze.

Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
2016-05-17

Z dumą ogłaszamy laureata drugiej edycji Nagrody Kilara. Rada merytoryczna jednogłośnie zdecydowała o uhonorowaniu tym prestiżowym wyróżnieniem wybitnego francuskiego kompozytora, dyrygenta, zdobywcę Oscara, Złotego Globu i dwóch nagród BAFTA – Alexandre’a Desplata. Autor muzyki do takich filmów jak: „Grand Budapest Hotel”, „Operacja Argo”, „Gra tajemnic”, „Jak zostać Królem”, „Drzewo życia”, a w sumie do ponad 140 soundtracków światowego kina, w tym trzech produkcji filmowych Romana Polańskiego, odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Kompozytor odbierze nagrodę podczas gali „Scoring4Polanski” organizowanej w ramach 9. FMF.

Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
2016-05-17

W najbliższy piątek, 20 maja odbędzie się prawykonanie Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i tam zostanie po raz pierwszy wykonany. Orkiestrę PFB poprowadzi Juri Gilbo, a partie solowe wykonają Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz.

Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
2016-05-13

12 maja podczas uroczystej Gali nagrodzono laureatów drugiej edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
2016-05-13

Od 13 do 20 maja w Gorzowie Wielkopolskim trwać będzie Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Ideą organizowanego przez Filharmonię Gorzowską wydarzenia jest promocja muzyki XX i XXI wieku – jej twórców i ich dorobku, a także artystów specjalizujących się w jej interpretacji. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Michał Lorenc.

Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
2016-05-12

W dniach 15-20 maja w Radziejowicach i Warszawie trwać będą ogólnopolskie eliminacje jedenastej edycji Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców.

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
2016-05-11

Podczas trzeciego koncertu z cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, usłyszymy m.in. kompozycje Elżbiety Sikory i Krzysztofa Knittla.

Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
2016-05-10

12 maja o godzinie 18:30 w warszawskim oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8) odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zorganizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
2016-05-05

24 maja zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego na wieczór z utworami Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Jazzowe przypadki Ludomira Różyckiego. Płyta Kuby Stankiewicza na nowym nośniku (LP) w sprzedaży od 10 października

Choć Ludomir Różycki – jeden z najważniejszych przedstawicieli Młodej Polski – za życia odnosił spektakularne sukcesy kompozytorskie, to współcześnie jego twórczość rzadko pojawia się w programach koncertowych. O wyjątkowej sztuce warto zatem przypomnieć.

RZECZY. VAUDEVILLE: dzieło Aleksandra Nowaka do libretta Marcina Wichy dostępne w sprzedaży od 5 października

Aleksander Nowak kontynuuje oryginalny cyklu kompozycji dialogujących z nową literaturą polską. Premiera albumu z operą napisaną na podstawie nagrodzonej Nike książki Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” odbędzie się podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.

W rytmie przemian. O polskiej muzyce XX wieku

Od czasów Karola Szymanowskiego, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego twórcę początku XX wieku, muzyka polska rozwijała się gwałtownie, doświadczając licznych transformacji. W rocznicę urodzin kompozytora na półki księgarń trafia publikacja Muzyka polska po Szymanowskim, stanowiąca ukłon brytyjskiego muzykologa w stronę kultury muzycznej Polski minionego stulecia.

Premiery polskiej muzyki najnowszej w październiku

Tej jesieni nowa muzyka polska wybuchnie feerią barw. W październiku czekają nas prawykonania w Białymstoku, Katowicach, Tychach, Krakowie, Radomiu, Częstochowie oraz w Amsterdamie. Oto 9 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto w tym miesiącu usłyszeć.

Podróż do umysłu skutego lodem i samotnością

Przed nami kolejna edycja festiwalu AUKSODRONE. Od 4 do 6 października tyska Mediateka będzie przepełniona muzyką w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz znakomitych muzyków znanych ze sceny klasycznej i jazzowej. Nie zabraknie premier, improwizacji i świętowania jubileuszy. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest współorganizatorem festiwalu.

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.