PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2013


Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
2013-12-19
Wczoraj w Sali Bankowej w PWM w Warszawie (ul. Fredry 8) odbyła się uroczysta promocja najnowszej książki wydanej przez naszą oficynę – wydania specjalnego "Encyklopedii muzycznej" poświęconego Witoldowi Lutosławskiemu.
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
2013-12-19
Nagranie I Symfonii Witolda Lutosławskiego w interpretacji Los Angeles Philharmonic pod batutą Esy-Pekki Salonena zostało nominowane do Grammy Award w kategorii „Best Orchestral Performance”.
Utrudnienia w realizacji zamówień
Utrudnienia w realizacji zamówień
2013-12-18
Informujemy, że w związku z okresem świątecznym zamówienia złożone po 19 grudnia będą realizowane od 30 grudnia.
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
2013-12-18
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych klientów wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej „Górecki. Portret w pamięci” aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 19 grudnia (czwartek).
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
2013-12-17
W dniach 16-21 grudnia 2013 odbywa się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury, noszący imię Adama Kopycińskiego - znakomitego dyrygenta, kompozytora i pianisty, byłego rektora Akademii oraz dyrygenta i dyrektora Opery Wrocławskiej.
Wielka wyprzedaż nut i książek
Wielka wyprzedaż nut i książek
2013-12-12
Do 31 stycznia trwa wyprzedaż nut i książek wydanych przez PWM – niektóre ceny obniżyliśmy nawet o 60%! To doskonała okazja na świąteczne zakupy.
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
2013-12-11
W najbliższą sobotę w Filharmonii Krakowskiej odbędą się dwa koncerty zatytułowane Lutosławski dzieciom – zbieżność z nazwą naszej serii wydawniczej jest nieprzypadkowa.
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
2013-12-10
W listopadzie nakładem wydawnictwa fonograficznego Sarton ukazała się płyta z utworami kameralnymi Pawła Mykietyna.
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
2013-12-10
15 grudnia o godz. 18.00 w Kościele p.w. św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach odbędzie się prawykonanie utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń "Błogosławiony w snach, we łzach szczęśliwy" na chór a cappella.
Wielka promocja muzyki chóralnej
Wielka promocja muzyki chóralnej
2013-12-10
Do końca grudnia 2013 proponujemy wybrane kolędy na chór mieszany, żeński lub chłopięcy w bardzo atrakcyjnych cenach. Nowością są pakiety partytur chóralnych – im więcej ich kupujemy, tym tańszy jest oryginalny egzemplarz przeznaczony dla chórzysty!

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?