PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2013 »


Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
2013-02-28
2 marca w KIJÓW.CENTRUM w Krakowie w ramach sezonu operowego transmisji z Metropolitan Opera usłyszymy "Parsifala" Richarda Wagnera, misterium sceniczne w trzech aktach, oparte na motywach legend o Rycerzach Okrągłego Stołu.
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
2013-02-27
W ostatni dzień lutego w Programie II Polskiego Radia gościem audycji Anny Skulskiej „Sezon na Dwójkę” będzie Ewa Podleś.
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
2013-02-26
W dniach od 19 do 26 kwietnia odbędzie się Młoda Filharmonia AUKSO – tygodniowe warsztaty orkiestrowe, na których młodzi muzycy (w wieku od 16 do 30 lat) mogą podnosić swoje umiejętności wśród wybitnych artystów Orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
2013-02-25
20 i 21 lutego księgarnia muzyczna PWM jako Miejsce Przyjazne Maluchom gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola NUTKI.
Fryderyki 2013 - nominacje
Fryderyki 2013 - nominacje
2013-02-25
Wśród nominacji do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2013 znajduje się wiele płyt z polską muzyką dawną i współczesną.
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
2013-02-25
Do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2013 nominowany został Paweł Łukaszewski w kategorii Artysta Roku - Muzyka Poważna. To nie jedyna nominacja dla kompozytora - łącznie zdobył ich aż sześć.
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
2013-02-20
Dziś 20 lutego 2013 r. o godz. 19:30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się koncert inauguracyjny odbywającego się w dniach 21-26 lutego IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
Projekt mUltimate Chopin
Projekt mUltimate Chopin
2013-02-20
Już za niecałe dwa tygodnie, 1 marca, ruszy portal mUltimate Chopin, poświęcony wszystkim dostępnym źródłom Chopinowskim. Umożliwi on m.in. przeglądanie, analizowanie i porównywanie zdigitalizowanych źródeł.
Sukces koncertu prawykonań
Sukces koncertu prawykonań "Muzyczne obrazy"
2013-02-19
Z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się niedzielny koncert prawykonań „Muzyczne obrazy” w Poznaniu, na którym orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal dokonała prawykonania aż sześciu nowych kompozycji z katalogu PWM.
Muzyka filmowa w naszej księgarni
Muzyka filmowa w naszej księgarni
2013-02-19
Już 24 lutego w Dolby Theatre po raz 85. odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów. Miłośnikom kina, którzy zapewne wśród pięciu nominowanych kompozytorów mają swoich faworytów, polecamy nuty muzyki filmowej w naszej księgarni.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?