PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2019 »


Po prawykonaniu nowego utworu Mikołaja Góreckiego
Po prawykonaniu nowego utworu Mikołaja Góreckiego
2019-06-30

Uroczystym koncertem, podczas którego prawykonana został Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego zamknięto obchody 450-lecia Unii Lubelskiej.

Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę doskonale wpisała się w podniosły charakter wydarzenia. W koncercie, który nieprzypadkowo odbył się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wzięli udział przedstawiciele władz państwowych RP oraz goście zagraniczni, w tym delegacje z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier.

 David Rourke zwycięzcą 3. Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany
David Rourke zwycięzcą 3. Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany
2019-06-30

Zakończył się 3. Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany. Zdobywcą I nagrody w wysokości 20 000 PLN został David Rourke z Kanady.

PWM partnerem VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkurs Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA
PWM partnerem VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkurs Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA
2019-06-29

Dziś rozpoczyna się VII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. Konkursowe zmagania, w których weźmie udział 11 chórów z całego świata, potrwają do 3 lipca. 

Rozpoczyna się Krakowski Festiwal Sakralnej Muzyki Chóralnej „Cracovia Sacra”
Rozpoczyna się Krakowski Festiwal Sakralnej Muzyki Chóralnej „Cracovia Sacra”
2019-06-28

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Sakralnej Muzyki Chóralnej Cracovia Sacra. Od 28 do 30 czerwca muzykę z tradycji różnych kościołów chrześcijańskich będzie można usłyszeć w krakowskich kościołach.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie: specjalisty ds. systemów informatycznych
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie: specjalisty ds. systemów informatycznych
2019-06-28

Miejsce pracy: Kraków.

 

Zakres obowiązków:
• Obsługa, konfiguracja oraz rozwiązywanie problemów ze specjalistycznym oprogramowaniem AVID Sibelius
• Obsługa, konfiguracja oraz rozwiązywanie problemów ze oprogramowaniem specjalistycznym Finale
• Obsługa, konfiguracja oraz rozwiązywanie problemów ze oprogramowaniem specjalistycznym Steinberg Cubase
• Zarządzanie oprogramowaniem SDesk+ 

„Paria” Stanisława Moniuszki – najdłużej wyczekiwana premiera tego roku
„Paria” Stanisława Moniuszki – najdłużej wyczekiwana premiera tego roku
2019-06-27


28 czerwca w Poznaniu odbędzie się premiera opery „Paria” – rzadko wystawianego dzieła Moniuszki. Spektakl przygotowuje Teatr Wielki w Poznaniu. Reżyseruje Graham Vick, orkiestrę poprowadzi Gabriel Chmura. Wyjątkowość tego wystawienia będzie polegała na aktywnym udziale widzów w przedstawieniu.

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników
Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników
2019-06-26

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

PWM partnerem Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany
PWM partnerem Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany
2019-06-25

Trzeci Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany odbywać się będzie w dniach 26-29 czerwca 2019 r. w Krakowie. W tegorocznym jury konkursu zasiadają: Witold Wnuk, Mike Stern, Peter Bernstein, Marek Napiórkowski i Karol Ferfecki.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego
Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego
2019-06-24

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”
Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”
2019-06-19

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?