PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Polish Graphic Design Awards rozdane! PWM z nagrodą i wyróżnieniami!

2021-06-29

26 czerwca poznaliśmy wyniki konkursu na najlepsze polskie projekty komunikacji wizualnej. Wśród laureatów są aż trzy projekty dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego! Główną nagrodę w kategorii PRASA / Magazyn otrzymali Marek Knap i Natalia Cyrankiewicz za Ruch Muzyczny. Ponadto w kategorii ILUSTRACJA / Ilustracja prasowa Ola Szczepanik została wyróżniona za ilustracje do artykułu Barbary Boguni Skrzypce wieszaliśmy na płocie w Ruchu Muzycznym #14/2020, a w kategorii WYDAWNICTWA / Kalendarz wyróżnione zostało TOFU Studio za kalendarz Powtórka z muzyki dla naszej Oficyny.

 

Nad wizualną oprawą Ruchu Muzycznego czuwają Marek Knap i Natalia Cyrankiewicz. Przypomnijmy: w 2018 roku Marek Knap otrzymał już nagrodę w kategorii PRASA / Projekt magazynu za poprzednią oprawę graficzną Ruchu Muzycznego jako miesięcznika. Czasopismo pod skrzydłami PWM stało się dwutygodnikiem i zmienił się jego wygląd (w tym logo) oraz objętość. Od 2019 roku każdy kolejny numer potwierdza swoją klasę, staje się nowym wyzwaniem, daje też nowe możliwości na promowanie najlepszych artystów-grafików z całej Polski.

 

 

Pogłębione analizy i rozbudowane recenzje uzupełnione bardziej lakonicznymi formami to treści, których czytelnicy oczekują od RM. Dlatego jego formuła AD 2020 otrzymała ramę graficzną, w której można umieścić zarówno bogate strukturalnie opowiadanie jak i krótką newsową notkę. Jej główną zaletą jest przyjazna elastyczność idąca w parze z odpowiednią dawką charakteru wzbogaconego mieszanką obrazów o właściwościach metaforycznych i sytuacyjnych śmiało wypełniających unikalny, wielki format magazynu. – mówi Marek Knap, dyrektor artystyczny Ruchu Muzycznego.

 

Na łamach #14/2020 Ruchu Muzycznego zamieszczone zostały grafiki Oli Szczepanik, za które autorka także została wyróżniona w tegorocznym konkursie. To podwójna radość dla całego zespołu!

 

Wśród wyróżnionych projektów tegorocznej edycji Polish Graphic Design Awards znalazł się także projekt kalendarza Powtórka z muzyki zaprojektowany dla PWM przez TOFU Studio. Po zwycięstwie na arenie międzynarodowej w 62. Design Annual Competition magazynu Communication Arts – to kolejne wyróżnienie dla tego projektu.

 

 

 

Polish Graphic Design Awards to jedyny w Polsce branżowy konkurs, który w tak kompleksowy i całościowy sposób oceniania i prezentuje polskie projektowanie wizualne: nagrody przyznawane są aż w 16 kategoriach i 38 podkategoriach.

 

Celem Polish Graphic Design Awards jest gromadzenie, ocenianie oraz prezentowanie najlepszych i najciekawszych polskich projektów wizualnych z każdego roku. Nagrody i wyróżnienia mają wspierać i promować działalność polskich designerów w kraju i na świecie.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Najczęściej czytane:

RZECZY. VAUDEVILLE: dzieło Aleksandra Nowaka do libretta Marcina Wichy dostępne w sprzedaży od 5 października

Aleksander Nowak kontynuuje oryginalny cyklu kompozycji dialogujących z nową literaturą polską. Premiera albumu z operą napisaną na podstawie nagrodzonej Nike książki Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” odbędzie się podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.

W rytmie przemian. O polskiej muzyce XX wieku

Od czasów Karola Szymanowskiego, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego twórcę początku XX wieku, muzyka polska rozwijała się gwałtownie, doświadczając licznych transformacji. W rocznicę urodzin kompozytora na półki księgarń trafia publikacja Muzyka polska po Szymanowskim, stanowiąca ukłon brytyjskiego muzykologa w stronę kultury muzycznej Polski minionego stulecia.

Premiery polskiej muzyki najnowszej w październiku

Tej jesieni nowa muzyka polska wybuchnie feerią barw. W październiku czekają nas prawykonania w Białymstoku, Katowicach, Tychach, Krakowie, Radomiu, Częstochowie oraz w Amsterdamie. Oto 9 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto w tym miesiącu usłyszeć.

Podróż do umysłu skutego lodem i samotnością

Przed nami kolejna edycja festiwalu AUKSODRONE. Od 4 do 6 października tyska Mediateka będzie przepełniona muzyką w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz znakomitych muzyków znanych ze sceny klasycznej i jazzowej. Nie zabraknie premier, improwizacji i świętowania jubileuszy. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest współorganizatorem festiwalu.

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.

Instrument miesiąca: altówkowe rekomendacje Katarzyny Budnik

Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.