PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

2024-05-09

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

 

Każdy rodzic wie jak istotne jest zapewnienie dziecku wartościowej rozrywki – takiej, która nie tylko uprzyjemni czas, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój i rozbudzi nowe zainteresowania. Z pomocą przychodzą mądre książki tematyczne, otwierające przed dzieckiem całkowicie nowe światy. Uwagę lubiących wyzwania bystrzaków przyciągnie najnowsza publikacja imprintu Małe PWM „Karnawał Zwierząt” Piotra Kamińskiego – muzyczna książka nawiązująca do XIX-wiecznego cyklu popularnych miniatur o tym samym tytule. Bez wątpliwości zachwyci wszystkich melomanów – i tych małych, i tych dużych.
 


Do jakiej melodii tańczą zwierzęta?


Piotr Kamiński – tłumacz Szekspira i autor popularnego przewodnika „Tysiąc i jedna opera” – wyczarował zbiór muzycznych wierszyków, których bohaterami są zwierzęta zobrazowane przez Saint-Saënsa – królewski lew, łabędź pływający pod gwiaździstym niebem czy kukułka. Wierszyki są krótkie, dowcipne i błyskotliwe, niepozbawione przy tym walorów dydaktycznych. To prawdziwe łamańce językowe, dzięki którym z powodzeniem można ćwiczyć dykcję. Sprawdzą się przy nauce wierszy na pamięć, a także pomogą rozwijać wyobraźnię językową dziecka. Najlepsza nauka to taka poprzez zabawę, dlatego teksty naszpikowane zostały ciekawostkami i mnóstwem smaczków z dziedziny muzyki i kultury (dorośli również się nie zawiodą!). Choć świat muzyki czasami wydaje się skomplikowany, nie należy się niczego obawiać, ponieważ przewodniczką po książce stała się rezolutna Ósemka. Ochoczo tłumaczy trudne pojęcia i objaśnia konteksty kulturowe. Z jej pomocą podróż po muzycznej krainie zwierząt to świetna zabawa.

Niezaprzeczalnym atutem książki jest jej oprawa graficzna. Urocze ilustracje uznanej artystki Joanny Rusinek trafią do serc zarówno dzieci, jak i rodziców. Twarda okładka, duży format i estetycznie dobrane barwy sprawiają, że po książkę sięga się z czystą przyjemnością.

 

Przenieś się do niesamowitej krainy muzyki!


Karnawał zwierząt to książka, którą można czytać i słuchać jednocześnie, ponieważ uzupełnia ją specjalnie przygotowana darmowa aplikacja. Dzięki niej odkrywanie krainy muzyki staje się fascynujące! Wystarczy zeskanować wierszyk, a z głośnika telefonu popłynie fragment kompozycji Saint-Saënsa odpowiadający danej rymowance. Dźwięki muzyki otwierają przestrzeń do pełnego odbioru książki, pomagając wyobrazić sobie każde zwierzę, a nawet wcielić się w nie. Można skakać razem z Kangurami, dziarsko maszerować z Lwem albo tańczyć z Żółwiami bardzo wolnego kankana.
Dlaczego warto pobrać aplikację? To nie tylko mnóstwo frajdy, ale też gwarancja dobrej jakości muzyki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Witolda Rowickiego. To nie wszystko! W aplikacji dostępny jest także audiobook. Każdy wierszyk brawurowo przeczytał Piotr Fronczewski – prawdziwy mistrz dykcji i aktorskiej recytacji.
 



Daj się porwać muzyce i odkryj jej świat


Publikacja nie tylko zaraża pasją do muzyki, ale też pomaga rozwijać zmysły i uczy aktywnego słuchania. To pozycja, w której za każdym razem odkryć można coś nowego i do której chce się ciągle wracać. To fantastyczna zabawa dla każdego małego melomana.
Karnawał zwierząt można zdobyć już podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie na stoisku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (nr 150, Sala Trojki). Od 23 maja znajdzie się także w stacjonarnej księgarni PWM, księgarniach internetowych: pwm.sklep.pl, empik.com, alenuty.pl, liber.pl oraz dobrych księgarniach muzycznych w całym kraju.
 

Więcej na: FACEBOOK, INSTAGRAM, X

Najczęściej czytane:

Moc wrażeń, moc wydarzeń. PWM podsumowuje 2024 rok

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.

Sięgnij po najpiękniejsze polskie kolędy

Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.

Instrument miesiąca: trąbkowe rekomendacje Sławomira Cichora

Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.

 

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.

Oferta pracy

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.

Światowe premiery: polska muzyka współczesna w grudniu!

Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.

Jak zatrzymano dźwięki? O początkach polskiej fonografii

Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej za nami

22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!

„Pieśni o Śląsku”. Koncert specjalny PWM w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.

Co kryje trzeci tom „Pism” Romana Palestra? Zwieńczenie publicystycznej trylogii

Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.

LAETA MUNDUS: Polifonia epok i osobowości na nowym krążku ANAKLASIS

Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.