PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2012 »


Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
Trzeci Salon Marii Szymanowskiej
2012-11-30
W czasie Salonu, odbywającego się w Paryżu 14 grudnia, nastąpi pierwsze od czasów Szymanowskiej wykonanie jej Thème varié na flet i fortepian, uznany przez wielu muzykologów za zaginiony.
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
Sinfonia Varsovia gra polską muzykę XX wieku
2012-11-28
W dniach 28 listopada i 4 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędą się koncerty Sinfonii Varsovii pt. „Muzyka polska XX wieku”.
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
Król Roger Szymanowskiego w Hiszpanii
2012-11-27
Cztery spektakle „Króla Rogera” Karola Szymanowskiego, wystawiane w Hiszpanii w dniach 24, 27, 30 listopada oraz 3 grudnia, to inicjatywa Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera i Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
Film o Encyklopedii Muzycznej PWM na naszym kanale na YouTube
2012-11-27
Na kanale PWMEdition na YouTube można obejrzeć film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.
Polska muzyka w Mezzo
Polska muzyka w Mezzo
2012-11-26
We francuskiej telewizji Mezzo można obejrzeć koncert Sinfonii Varsovii pod batutą Marca Minkowskiego, w trakcie którego artyści wykonali utwory H.M. Góreckiego, S. Moniuszki. K. Szymanowskiego i G. Bacewicz.
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
Spotkanie z Tomaszem Tokarczykiem
2012-11-23
Dyrygent i kierownik muzyczny Opery Krakowskiej będzie gościem "Spotkania z artystą", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej "Aria", Operę Krakowską i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
Nowe płyty Pawła Łukaszewskiego
2012-11-23
Nakładem wydawnictwa DUX ukazały się właśnie trzy płyty z muzyką Pawła Łukaszewskiego. Jest to niewątpliwa gratka dla miłośników twórczości tego kompozytora oraz miłośników muzyki w ogóle.
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
Jubileusz Krzysztofa Pendereckiego - polskie prawykonanie Koncertu Podwójnego
2012-11-23
Dziś wieczorem w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się uroczysty koncert Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, który zainauguruje rok jubileuszowy Krzysztofa Pendereckiego. Koncert poprowadzi sam Maestro Penderecki.
Finał IX Konkursu Fitelberga
Finał IX Konkursu Fitelberga
2012-11-23
Sześciu wybranych przez jury dyrygentów będzie dziś walczyć o zwycięstwo w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Zmagania konkursowe można śledzić on-line.
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
Drugi etap przesłuchań IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (21-22.11.2012)
2012-11-22
Jury Konkursu dopuściło do drugiego etapu 12 dyrygentów. Ich trwające właśnie konkursowe zmagania można śledzić na żywo podczas tranmisji on-line.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?