PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2012 »


Nowe nuty wydane przez PWM
Nowe nuty wydane przez PWM
2012-03-30
Początek wiosny w naszym wydawnictwie zaowocował wieloma nowymi publikacjami nutowymi, na czele z dwuzeszytowym wydaniem muzyki filmowej Wojciecha Kilara w opracowaniu na fortepian.
Prapremiera "Pasji wg św. Łukasza" Krzysztofa Pendereckiego
Prapremiera "Pasji wg św. Łukasza" Krzysztofa Pendereckiego
2012-03-30
31 marca oraz 1 kwietnia w podkrakowskiej wytwórni Alvernia Studios będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku: w ramach festiwalu Misteria Paschalia odbędą się dwa premierowe spektakle „Pasji wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
V Kwartet smyczkowy
V Kwartet smyczkowy "Siedem i pół kwartetu" Aleksandra Lasonia w Filharmonii Wrocławskiej
2012-03-28
29 marca o godzinie 19.00 w Filharmonii Wrocławskiej Lutosławski Quartet wykona utwór V Kwartet smyczkowy „Siedem i pół kwartetu” Aleksandra Lasonia.
Prezent z okazji 90. urodzin prof. Andrzeja Koszewskiego
Prezent z okazji 90. urodzin prof. Andrzeja Koszewskiego
2012-03-26
W tym roku prof. Andrzej Koszewski kończy 90 lat. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla kompozytora specjalny egzemplarz partytury „Magnificat” na chór mieszany a capella w nowej szacie graficznej.
Maestro Antoni Wit o Wojciechu Kilarze
Maestro Antoni Wit o Wojciechu Kilarze
2012-03-23
Prezentujemy pełną ciekawych anegdot i wspomnień wypowiedź maestro Antoniego Wita na temat twórczości, stylu kompozytorskiego oraz samego Wojciecha Kilara z okazji 80. urodzin kompozytora.
Missa pro pace Wojciecha Kilara w Olszynie
Missa pro pace Wojciecha Kilara w Olszynie
2012-03-23
1 kwietnia 2012 w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie podczas uroczystego koncertu zorganizowanego dla uczczenia siódmej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II zabrzmi Missa pro pace Wojciecha Kilara.
Ulica Marka Stachowskiego w rocznicę urodzin kompozytora
Ulica Marka Stachowskiego w rocznicę urodzin kompozytora
2012-03-22
Rada Miasta Krakowa na sesji dnia 21 marca, czyli w 76. rocznicę urodzin Marka Stachowskiego, przyjęła projekt uchwały o zmianie nazwy ulicy Wandy na imienia prof. Marka Stachowskiego.
Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Deutschlandradio Kultur
Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Deutschlandradio Kultur
2012-03-22
23 marca o godz. 20.00 na falach Deutschlandradio Kultur będzie można usłyszeć koncert, jaki odbył się wczoraj w Kolonii. W ramach koncertu zabrzmiały utwory Noskowskiego, Czajkowskiego i Szymanowskiego.
Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego w Bydgoszczy
Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego w Bydgoszczy
2012-03-21
25 marca Opera Nova w Bydgoszczy wystawi spektakl baletowy „Śpiąca królewna” Piotra Czajkowskiego. PWM jest partnerem tej inscenizacji.
Encyklopedia Muzyczna PWM w Radiu Katowice
Encyklopedia Muzyczna PWM w Radiu Katowice
2012-03-20
Dziś o 13:15 na falach Radia Katowice w audycji Anny Musialik wyemitowana zostanie audycja, w której jednym z głównych tematów będzie Encyklopedia Muzyczna PWM.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu. 

Wojciech Kilar lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

17 lipca Wojciech Kilar obchodziłby 90. rocznicę urodzin. To okazja do świętowania także w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Wspominamy tę wybitną postać nie tylko nowością w katalogu książkowym, ale też w ramach akcji Kompozytor miesiąca. 
 

Historia jak z filmu. „Kilar” zasila serię Małe Monografie!

Świetny kompozytor, fenomen kultury, wspaniały człowiek – Wojciech Kilar – to kolejny bohater książki z serii Małe Monografie. W roku dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje debiutancką publikację Magdy Miśki-Jackowskiej.

Najlepsze życzenia dla czerwcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Dziś Romuald Twardowski obchodzi 92. urodziny! Czerwcowemu Kompozytorowi miesiąca składamy najlepsze życzenia, prezentując ciekawostki na temat jego życia oraz twórczości pedagogicznej i utworów o charakterze edukacyjnym. 
 

XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki startuje 4 lipca

Jak rozwijała się polska muzyka w okresie międzywojnia? Którzy polscy kompozytorzy zaznaczyli się w historii muzyki filmowej? Jak opowiadać uczniom o muzyce XX i XXI wieku, zwłaszcza tuż po długim okresie nauki zdalnej? 4 lipca w Gdańsku rusza XIII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki, podczas którego specjaliści z zakresu muzyki ostatnich 120. lat odpowiedzą na te i inne pytania związane z pedagogiką muzyczną. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
 

Noc kruków Zygmunta Krauzego zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Czy śmierć musi być przeszkodą dla miłości? 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał Ballady i romanse, przedstawiając fantastyczne i mrożące krew w żyłach historie, w których próbował odpowiedzieć na to pytanie. W 2022 roku Zygmunt Krauze na zaproszenie Polskiej Opery Królewskiej kieruje się ku temu ponadczasowemu zbiorowi w swojej najnowszej operze Noc kruków do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Premierowa inscenizacja zainauguruje V Festiwal Polskiej Opery Królewskiej.
 

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina

Informujemy, że przygotowaliśmy nowe ceny detaliczne Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina. Nowe ceny będą obowiązywać od 20.06.2022. Nasza decyzja spowodowana jest zwiększonymi kosztami produkcji.

Prezent na Dzień Dziecka od PWM – animacje o Henryku Wieniawskim

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?