PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2014


PWM w rankingu kulturalnym
PWM w rankingu kulturalnym
2014-12-31

Grudzień to czas podsumowań. Cieszymy się, że w różnego typu rankingach pojawia się Polskie Wydawnictwo Muzyczne. To najlepszy dowód na to, że nasze działania budzą zainteresowanie środowiska muzycznego i nie tylko.
 

Motion Trio w TVP KULTURA
Motion Trio w TVP KULTURA
2014-12-25

27 grudnia 2014 roku o godz. 22.05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie koncert grupy Motion Trio.

 

ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-22

20 grudnia 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów oraz koncert prawykonań nagrodzonych utworów na XI Konkursie im. T. Ochlewskiego, organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
2014-12-19

Dwuaktowa opera Karola Kurpińskiego Zamek na Czorsztynie czyli Bojomir i Wanda zwieńczy tegoroczną edycję Sceny Młodych. 

Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
2014-12-19

Dziennikarze nowojorskiej rozgłośni radiowej WQXR-FM (105.9 FM) wskazali na Agatę Zubel, jako jedną z dziesięciu najbardziej fascynujących i oryginalnych artystek świata. 

Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
2014-12-19

W Českich Budějovicach (Republika Czeska) na scenie South Bohemian Theatre wystawiany jest balet Kauza Kafka do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego.

 

Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
2014-12-19

W Wilnie na scenie Narodowego Baletu Litewskiego choreografka Anželika Cholina postanowiła opowiedzieć skomplikowane losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich królowych. 

Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
2014-12-18

Monumentalne przedsięwzięcie edytorskie New Johann Strauss Collected Edition pozwoli w najbliższych latach na dostęp do partytur i materiałów wykonawczych najwyższej jakości, przygotowanych zgodnie z najnowszym stanem muzykologicznych badań.

Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-17

Serdecznie zapraszamy na Koncert Laureatów XI Konkursu im. Tadeusza Ochlewskiego, który odbędzie się 20.12.2014 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Oferta smyczkowa!
Oferta smyczkowa!
2014-12-16

Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...