PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2017


Oferta pracy: Administrator systemu - informatyk
Oferta pracy: Administrator systemu - informatyk
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni informatyka. Miejsce pracy: Kraków.
Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Oferta pracy: Koordynator ds. materiałów odwzorowywanych
Oferta pracy: Koordynator ds. materiałów odwzorowywanych
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Koordynatora projektu ds. materiałów odwzorowywanych
Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: umowa o dzieło. 

Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
specjalistę ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji
Oferta pracy: Specjalista ds. digitalizacji
2017-12-29

W związku z realizacją projektu „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Specjalistę ds. digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

110 rocznica urodzin Romana Palestra
110 rocznica urodzin Romana Palestra
2017-12-28

Dzisiaj świętujemy 110. rocznicę urodzin Romana Palestra – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku. W dniu urodzin kompozytora z przyjemnością zapowiadamy książkę "Słuch absolutny. Niedokończona autobiografia i listy z lat wojny" Romana Palestra w opracowaniu prof. Zofii Helman. Premiera nowej publikacji odbędzie się w styczniu 2018 roku.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
2017-12-21

Niech polska muzyka, która od stuleci nam towarzyszy,
nieustannie inspiruje nas do tworzenia piękna.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
Dyrekcja i Pracownicy Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
2017-12-19

Bijący rekordy popularności „Lot trzmiela” z „Bajki o carze Sałtanie” Mikołaja Rymskiego-Korsakova w niewykonywanym jeszcze w Polsce opracowaniu na flet i orkiestrę symfoniczną (arr. Kalevi Aho) zabrzmi 12 stycznia w gdańskiej Akademii Muzycznej. Orkiestrę Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki poprowadzi Zygmunt Rychert. Partię solową wykonają Marta Bagniewska i Adrianna Mętel.

„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
2017-12-18

Rok po światowej premierze „Materials” Volkera Bertelmanna utworu będzie można wysłuchać w Filharmonii w Szczecinie. Zostanie wykonany 14 stycznia 2018 podczas koncertu z serii SOUNDLAB. Wystąpią: Volker Bertelmann (pf), Kai Angermann (perc) oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Wizualizacje: Andreas Huck i Roland Nebe (WARPED TYPE).

Wspominamy Leszka Aleksandra Moczulskiego
Wspominamy Leszka Aleksandra Moczulskiego
2017-12-18

„Krótkie zwięzłe życia dzieje / wierzę, ufam, mam nadzieję” – pisał w swoich „Miniaturach” Leszek Andrzej Moczulski, krakowski poeta, autor tekstów do wielu piosenek wybitnych polskich artystów. Poeta zmarł 17 grudnia w Krakowie w wieku 79 lat. 

Za dwa dni prawykonanie „Herr Thaddäus” Pawła Mykietyna
Za dwa dni prawykonanie „Herr Thaddäus” Pawła Mykietyna
2017-12-15

Odliczamy dni i godziny do prawykonania nowego utworu Pawła Mykietyna. „Herr Thaddäus” to multimedialny spektakl na elektronikę i orkiestrę symfoniczną. Jego prapremiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 grudnia w Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej poprowadzi Wiktor Kociuban.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...