PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

« Kwiecień 2018 «

Oferta pracy: specjalista ds. procesów graficznych i digitalizacji
Oferta pracy: specjalista ds. procesów graficznych i digitalizacji
2018-04-11

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. procesów graficznych i digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Forma pracy: umowa o pracę.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji projektu
Oferta pracy: specjalista ds. promocji projektu
2018-04-10

W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. promocji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: ¼ etatu, umowa na czas określony.

Targi Musikmesse we Frankfurcie
Targi Musikmesse we Frankfurcie
2018-04-10

Co roku odwiedza je ponad 50 tysięcy gości, a swoją ofertę prezentują najważniejsi wydawcy muzyczni oraz producenci instrumentów, akcesoriów i oprogramowania dla muzyków z całego świata. 11 kwietnia startuje kolejna edycja największych targów muzycznych w Europie – MusikMesse we Frankfurcie. Nie mogło na nich zabraknąć Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
2018-04-09

27 kwietnia odbędzie się światowa premiera „Cleopatra’s Songs” na głos i zespół instrumentalny Agaty Zubel. Utwór powstał z inspiracji legendarną już historią miłości Kleopatry i Antoniusza. Kompozytorka wykorzystuje w nim fragmenty tekstu szekspirowskiego dramatu.

 

Utwór został zamówiony przez Klangforum Wien i temu zespołowi jest dedykowany. To kolejne, po „What is the Word” (2012) zamówienie Klangforum Wien złożone u Agaty Zubel.

 

Prawykonanie odbędzie się w Niemczech (Witten) w ramach Wittener Tage für Neue Kammermusik. „Cleopatra’s Songs” wykonają Agata Zubel (S) oraz Klangforum Wien pod dyrekcją Emilio Pomárico.

Koncert będzie transmitowany przez radio WDR3.

„Portrety polskiej muzyki” w Filharmonii Świętokrzyskiej
„Portrety polskiej muzyki” w Filharmonii Świętokrzyskiej
2018-04-09

Od 13 kwietnia do 22 maja w Filharmonii Świętokrzyskiej eksponowana będzie wystawa zatytułowana „Portrety polskiej muzyki w szkicach Daniela de Latoura”. Wystawa powstała w 2015 roku z okazji obchodów 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Oferta pracy: asystent ds. koordynacji projektu
Oferta pracy: asystent ds. koordynacji projektu
2018-04-06

W związku z realizacją projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Digitalizacja zasobów będących w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni: asystenta ds. koordynacji projektu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Audycja kontrabasowa w Krakowie
Audycja kontrabasowa w Krakowie
2018-04-06

„Chcesz być szczęśliwy, graj na kontrabasie!” – to dewiza jednego z najznakomitszych muzyków i pedagogów XX wieku – kontrabasisty Bronisława Ciechańskiego. Tę dewizę potwierdzają uczniowie klasy kontrabasu Grzegorza Frankowskiego ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Krakowie. Od paru lat grają utwory solo, w duecie i na kwartet kontrabasowy, które zaprezentują w koncercie w Krakowskim Forum Kultury 11 kwietnia o godz. 17:00.

Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
2018-04-04

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. kadr i płac. Miejsce pracy: Kraków.
 

Zygmunt Krauze kompozytorem miesiąca w kwietniu
Zygmunt Krauze kompozytorem miesiąca w kwietniu
2018-04-03

Kwietniowa akcja KOMPOZYTOR MIESIĄCA przybliżać będzie twórczość Zygmunta Krauzego. To postać wyjątkowa w środowisku muzycznym: kompozytor, pianista, pedagog, animator wydarzeń muzycznych. W tym roku kompozytor obchodzić będzie jubileusz 80-lecia urodzin.

Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl
Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl
2018-04-03

Do 9 kwietnia do końca dnia czekamy na Państwa wnioski do drugiej edycji przedsięwzięcia TUTTI.pl.

Wnioski można składać osobiście w siedzibie warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do północy.

Instytucjom, które zdecydują się na wysłanie dokumentów pocztą/kurierem przypominamy, że o przyjęciu wniosku decyduje DATA WPŁYNIĘCIA do PWM.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

RZECZY. VAUDEVILLE: dzieło Aleksandra Nowaka do libretta Marcina Wichy dostępne w sprzedaży od 5 października

Aleksander Nowak kontynuuje oryginalny cyklu kompozycji dialogujących z nową literaturą polską. Premiera albumu z operą napisaną na podstawie nagrodzonej Nike książki Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” odbędzie się podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.

W rytmie przemian. O polskiej muzyce XX wieku

Od czasów Karola Szymanowskiego, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego twórcę początku XX wieku, muzyka polska rozwijała się gwałtownie, doświadczając licznych transformacji. W rocznicę urodzin kompozytora na półki księgarń trafia publikacja Muzyka polska po Szymanowskim, stanowiąca ukłon brytyjskiego muzykologa w stronę kultury muzycznej Polski minionego stulecia.

Premiery polskiej muzyki najnowszej w październiku

Tej jesieni nowa muzyka polska wybuchnie feerią barw. W październiku czekają nas prawykonania w Białymstoku, Katowicach, Tychach, Krakowie, Radomiu, Częstochowie oraz w Amsterdamie. Oto 9 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto w tym miesiącu usłyszeć.

Podróż do umysłu skutego lodem i samotnością

Przed nami kolejna edycja festiwalu AUKSODRONE. Od 4 do 6 października tyska Mediateka będzie przepełniona muzyką w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz znakomitych muzyków znanych ze sceny klasycznej i jazzowej. Nie zabraknie premier, improwizacji i świętowania jubileuszy. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest współorganizatorem festiwalu.

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.

Instrument miesiąca: altówkowe rekomendacje Katarzyny Budnik

Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.