PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Otwieramy nabór do trzeciej edycji TUTTI.pl

2019-02-18

Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

 

Założenia oraz ogólne zasady TUTTI.pl pozostają bez zmian: najciekawsze propozycje programów uwzględniających utwory kompozytorów polskich z katalogu PWM gratyfikowane są rabatem na wypożyczenie materiałów wykonawczych.

 

Trzecia edycja TUTTI.pl jest jednak wyjątkowa. Wprowadzamy nowy sposób przyznawania rabatu szkołom i akademiom muzycznym. 70% dofinansowania na wypożyczenia w ramach TUTTI.pl sumujemy z obowiązującym dla tych instytucji 50% rabatem. Daje to łącznie 85% dofinansowania na wypożyczenia materiałów orkiestrowych w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl. Redukując opłaty dla jednostek oświatowych chcemy ułatwiać im dotarcie do muzyki kompozytorów polskich, a tym samym szerzyć jej znajomość wśród najmłodszych wykonawców oraz wskazywać legalne źródła pozyskiwania materiałów wykonawczych.

 

Chcemy, by TUTTI.pl było dla wszystkich beneficjentów maksymalnie ‘przyjaznym’ projektem.

Poszerzyliśmy listę utworów objętych programem o nowości w katalogu PWM. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do naszej oferty blisko 40 nowych materiałów wykonawczych, w tym 15 prawykonanych w 2018 roku dzieł najciekawszych polskich twórców. Ponadto, w ramach projektu „Dziedzictwo Muzyki Polskiej” zrealizowaliśmy kilkanaście partytur i głosów wykonawczych utworów XIX-wiecznych, zaś 52 arcydzieła muzyki polskiej ostatniego stulecia przygotował zespół projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”.

 

Bogatsi o doświadczenia poprzednich naborów, ogłaszając trzecią edycję wprowadzamy zmiany, które mają usprawnić i ułatwić Państwu dostęp do tego przedsięwzięcia:

 

• Znosimy sztywną datę rozliczeń beneficjentów TUTTI.pl. Termin rozliczenia w ramach programu uzależniony został – jak w przypadku wszystkich innych wypożyczeń – od daty planowanego wydarzenia i wysyłki materiałów, zgodnie z zasadami regulaminu wypożyczeń DZN.

• Wzorem ubiegłego roku w trzeciej edycji TUTTI.pl przeprowadzone zostaną dwa nabory. Pierwszy, wiosenny w terminie 18.02 – 18.03.2019 oraz drugi, jesienny, zamykający się w datach 9.09 – 7.10.2019. Wnioski zgłaszane w naborze wiosennym powinny obejmować wydarzenia odbywające się w ciągu pierwszych 6 miesięcy sezonu (pierwszego semestru), tj. od 1. września 2019 do 29. lutego 2020; wnioski zgłaszane w naborze jesiennym przeznaczone są na wydarzenia z drugiej połowy sezonu (drugiego semestru), tj. od 1. marca do 31. sierpnia 2020.

 

Na realizację wsparcia wydarzeń z muzyką polską zostały przeznaczone środki w wysokości 220 tysięcy zł dla naboru wiosennego oraz 150 tysięcy zł dla naboru jesiennego. Wszystkie pozytywnie ocenione koncerty, warsztaty, przedstawienia i nagrania sezonu 2019/2020 otrzymają dofinansowanie na materiały wykonawcze w wysokości 70%, a w przypadku szkół i akademii – 85%. Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu.

 

Czekamy na Państwa wnioski. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca 2019. Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).

 

Regulamin, wykaz dostępnych utworów, wniosek oraz szczegóły dotyczące przedsięwzięcia TUTTI.pl zamieszczone są na stronie tutti.pwm.com.pl.

 

W przypadku wątpliwości lub pytań do Państwa dyspozycji pozostaje zespół TUTTI.pl na czele z koordynatorem, Justyną Neuer-Luboradzką (justyna_luboradzka@pwm.com.pl, tel. 22 635 35 50 w. 22).

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Grajmy TUTTI muzykę polską!

Najczęściej czytane:

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...

Jak brzmi muzyka najnowsza? Premiery w Krakowie i we Wrocławiu

Spośród różnorodnych czynników, które kształtują muzykę najnowszą, można wskazać indywidualne doświadczenia i perspektywy jej twórców, współczesne wydarzenia społeczne czy dziedzictwo kulturowe, niekoniecznie rodzime.

Księgarnia PWM 29 marca 2024 czynna w godzinach 10:00-16:00.

Informujemy, że księgarnia PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie w dniu 29 marca 2024 czynna będzie w godzinach 10:00-16:00. Życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i zapraszamy na zakupy do księgarni stacjonarnej już 2 kwietnia.

Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów w Krakowie

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii
i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się spotkanie pod hasłem „Śpiewajmy razem!”. W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej

Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.