PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Otwieramy nabór do trzeciej edycji TUTTI.pl

2019-02-18

Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

 

Założenia oraz ogólne zasady TUTTI.pl pozostają bez zmian: najciekawsze propozycje programów uwzględniających utwory kompozytorów polskich z katalogu PWM gratyfikowane są rabatem na wypożyczenie materiałów wykonawczych.

 

Trzecia edycja TUTTI.pl jest jednak wyjątkowa. Wprowadzamy nowy sposób przyznawania rabatu szkołom i akademiom muzycznym. 70% dofinansowania na wypożyczenia w ramach TUTTI.pl sumujemy z obowiązującym dla tych instytucji 50% rabatem. Daje to łącznie 85% dofinansowania na wypożyczenia materiałów orkiestrowych w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl. Redukując opłaty dla jednostek oświatowych chcemy ułatwiać im dotarcie do muzyki kompozytorów polskich, a tym samym szerzyć jej znajomość wśród najmłodszych wykonawców oraz wskazywać legalne źródła pozyskiwania materiałów wykonawczych.

 

Chcemy, by TUTTI.pl było dla wszystkich beneficjentów maksymalnie ‘przyjaznym’ projektem.

Poszerzyliśmy listę utworów objętych programem o nowości w katalogu PWM. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do naszej oferty blisko 40 nowych materiałów wykonawczych, w tym 15 prawykonanych w 2018 roku dzieł najciekawszych polskich twórców. Ponadto, w ramach projektu „Dziedzictwo Muzyki Polskiej” zrealizowaliśmy kilkanaście partytur i głosów wykonawczych utworów XIX-wiecznych, zaś 52 arcydzieła muzyki polskiej ostatniego stulecia przygotował zespół projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”.

 

Bogatsi o doświadczenia poprzednich naborów, ogłaszając trzecią edycję wprowadzamy zmiany, które mają usprawnić i ułatwić Państwu dostęp do tego przedsięwzięcia:

 

• Znosimy sztywną datę rozliczeń beneficjentów TUTTI.pl. Termin rozliczenia w ramach programu uzależniony został – jak w przypadku wszystkich innych wypożyczeń – od daty planowanego wydarzenia i wysyłki materiałów, zgodnie z zasadami regulaminu wypożyczeń DZN.

• Wzorem ubiegłego roku w trzeciej edycji TUTTI.pl przeprowadzone zostaną dwa nabory. Pierwszy, wiosenny w terminie 18.02 – 18.03.2019 oraz drugi, jesienny, zamykający się w datach 9.09 – 7.10.2019. Wnioski zgłaszane w naborze wiosennym powinny obejmować wydarzenia odbywające się w ciągu pierwszych 6 miesięcy sezonu (pierwszego semestru), tj. od 1. września 2019 do 29. lutego 2020; wnioski zgłaszane w naborze jesiennym przeznaczone są na wydarzenia z drugiej połowy sezonu (drugiego semestru), tj. od 1. marca do 31. sierpnia 2020.

 

Na realizację wsparcia wydarzeń z muzyką polską zostały przeznaczone środki w wysokości 220 tysięcy zł dla naboru wiosennego oraz 150 tysięcy zł dla naboru jesiennego. Wszystkie pozytywnie ocenione koncerty, warsztaty, przedstawienia i nagrania sezonu 2019/2020 otrzymają dofinansowanie na materiały wykonawcze w wysokości 70%, a w przypadku szkół i akademii – 85%. Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu.

 

Czekamy na Państwa wnioski. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca 2019. Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).

 

Regulamin, wykaz dostępnych utworów, wniosek oraz szczegóły dotyczące przedsięwzięcia TUTTI.pl zamieszczone są na stronie tutti.pwm.com.pl.

 

W przypadku wątpliwości lub pytań do Państwa dyspozycji pozostaje zespół TUTTI.pl na czele z koordynatorem, Justyną Neuer-Luboradzką (justyna_luboradzka@pwm.com.pl, tel. 22 635 35 50 w. 22).

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Grajmy TUTTI muzykę polską!

Najczęściej czytane:

RZECZY. VAUDEVILLE: dzieło Aleksandra Nowaka do libretta Marcina Wichy dostępne w sprzedaży od 5 października

Aleksander Nowak kontynuuje oryginalny cyklu kompozycji dialogujących z nową literaturą polską. Premiera albumu z operą napisaną na podstawie nagrodzonej Nike książki Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” odbędzie się podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.

W rytmie przemian. O polskiej muzyce XX wieku

Od czasów Karola Szymanowskiego, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego twórcę początku XX wieku, muzyka polska rozwijała się gwałtownie, doświadczając licznych transformacji. W rocznicę urodzin kompozytora na półki księgarń trafia publikacja Muzyka polska po Szymanowskim, stanowiąca ukłon brytyjskiego muzykologa w stronę kultury muzycznej Polski minionego stulecia.

Premiery polskiej muzyki najnowszej w październiku

Tej jesieni nowa muzyka polska wybuchnie feerią barw. W październiku czekają nas prawykonania w Białymstoku, Katowicach, Tychach, Krakowie, Radomiu, Częstochowie oraz w Amsterdamie. Oto 9 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto w tym miesiącu usłyszeć.

Podróż do umysłu skutego lodem i samotnością

Przed nami kolejna edycja festiwalu AUKSODRONE. Od 4 do 6 października tyska Mediateka będzie przepełniona muzyką w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz znakomitych muzyków znanych ze sceny klasycznej i jazzowej. Nie zabraknie premier, improwizacji i świętowania jubileuszy. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest współorganizatorem festiwalu.

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.

Instrument miesiąca: altówkowe rekomendacje Katarzyny Budnik

Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.