Aktualności
16. Dzień Edukacji Muzycznej już 19 listopada!
2019-09-30
Dzień Edukacji Muzycznej, organizowany przez PWM, to cykliczne wydarzenie dedykowane nauczycielom i bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentom chórów szkolnych z całej Polski. Już 19 listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, współorganizatora wydarzenia, odbędzie się kolejna, 16. edycja wydarzenia.
Dzień Edukacji Muzycznej to cieszący się wielką popularnością kongres edukacyjny pozwalający na doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli szkół muzycznych. Jest skierowany do wszystkich aktywnych zawodowo pedagogów, a jego celem jest m.in. umożliwienie podniesienia kwalifikacji, rozszerzenia repertuaru publikacji pedagogicznych, a także integracja środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może być cenną pozycją w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.
W programie wydarzenia znajdą się lekcje pokazowe oraz wykłady dotyczące teorii muzyki, emisji głosu, aparatu gry i metodyki gry na różnych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, flecie, klarnecie, akordeonie i fortepianie. Na tegorocznym DEM-ie będą miały miejsce także panele koncentrujące się na pracy z zespołem kameralnym. Dla dyrygentów chóralnych zaplanowane zostały warsztaty chóralne.
Wydarzenie uświetni koncert Wojskowej Orkiestry z Torunia pod dyrekcją Dowódcy – Kapelmistrza kpt. Krzysztofa Żeleśkiewicza. Występ Orkiestry zainauguruje nowy projekt Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Biblioteka Orkiestr Dętych.
Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wybitni prelegenci: pedagodzy, kompozytorzy i autorzy publikacji, wśród nich m.in. prof. Jadwiga Kotnowska, prof. Elżbieta Wtorkowska, prof. Tomasz Strahl, prof. Andrzej Gębski i prof. Antoni Cofalik, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami pedagogicznymi.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest w zakładce Program lub do pobrania tutaj.
Podczas Dnia Edukacji Muzycznej odbędzie się także kiermasz publikacji PWM, na którym będzie można nabyć nuty pedagogiczne i podręczniki w atrakcyjnych cenach.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się w zakładce Rejestracja.
Zapisy on-line rozpoczną się 1 października i przyjmowane będą do 18 października.
Zachęcamy do śledzenia na bieżąco facebookowego profilu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, gdzie pojawiać się będą najnowsze informacje o wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy!
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.