PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Piotr Moss

Piotr Moss

*1949

Urodził się 1949 w Bydgoszczy. Po ukończeniu studiów kompozytorskich w warszawskiej PWSM w klasie Piotra Perkowskiego (pracował również pod kierunkiem Grażyny Bacewicz i Krzysztofa Pendereckiego) wyjechał do Francji, gdzie doskonalił swój warsztat kompozytorski pod kierunkiem Nadii Boulanger. W 1981 osiedlił się w Paryżu przyjmując w 1984 obywatelstwo francuskie.

Jego twórczość - wielokrotnie nagradzana na krajowych i zagranicznych konkursach kompozytorskich - jest bardzo bogata i różnorodna. W katalogu kompozytora obok wielkich dzieł wokalno-instrumentalnych, koncertów czy utworów kameralnych znaleźć można muzykę przeznaczoną dla radia, teatru, filmu i telewizji.

W 2000 roku, Piotr Moss został mianowany przez francuskiego ministra kultury Kawalerem Orderu Literatury i Sztuki (Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres) a w 2007 otrzymał nagrodę francuskiej Académie des Beaux Arts.

W roku 2010, obok koncertu fletowego Masques, zostaną prawykonane jeszcze Elegia V na klarnet i fortepian (Gdańsk), Passions – Koncert na dwie wiolonczele  i orkiestrę (Paryż), Hymne III na kwartet dęty i organy (Frombork) oraz Alleluja na chór i orkiestrę (Szczecin).