PWM

Wyszukiwanie zaawansowane


Aktualności
PWM

Aktualności wydawców zagranicznych

„Cleopatra’s Songs” – nowy utwór Agaty Zubel
„Cleopatra’s Songs”  – nowy utwór Agaty Zubel
2018-04-20

„Jeśli mielibyśmy spalić wszystkie sztuki Szekspira prócz jednej, ocaliłbym Antoniusza i Kleopatrę” powiedział Wystan Hugh Auden, brytyjski poeta i pisarz. To wybitne pod względem poetyckim i teatralnym dzieło nie mogło znaleźć lepszej interpretatorki niż Agata Zubel – kompozytorka i śpiewaczka, która swoją drogę artystyczną niemal całkowicie związała ze słowem. Zubel, przywołując oryginalne fragmenty dzieła Szekspira, nie opowiada historii starożytnej królowej, ale w swojej muzyce wyraża jej miłość, gniew, strach, żal, odwagę, dumę. Ukazuje prawdę o kobiecie-bogini uwikłanej w sprzeczne namiętności.

PWM zmieni oblicze kulturalne Warszawy
PWM zmieni oblicze kulturalne Warszawy
2018-04-19

Pracownia wybitnego architekta Andrzeja Chołdzyńskiego rozpoczęła prace projektowe związane z przebudową stołecznej siedziby Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Inwestycja zmieni kulturowy krajobraz Warszawy.

Trwa 30. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
Trwa 30. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
2018-04-18

W dniach 14-22 kwietnia trwa tegoroczny, jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. Organizatorzy – krakowski oddział ZKP – wypełnili program Festiwalu jedenastoma koncertami. Są to w przeważającej większości koncerty kameralne, z bardzo bogatym i różnorodnym repertuarem. Jednym z nurtów tegorocznego festiwalu jest poetyka i oddziaływanie słowa na muzykę. Temu zagadnieniu – oprócz koncertów – poświęcona została całodniowa sesja naukowa.

Marcin Stańczyk kompozytorem-rezydentem festiwalu Musica Polonica Nova
Marcin Stańczyk kompozytorem-rezydentem festiwalu Musica Polonica Nova
2018-04-11

W dniach 20-28 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się 31. edycja festiwalu Musica Polonica Nova, który, obok Warszawskiej Jesieni, jest najstarszą w Polsce imprezą poświęconą muzyce nowej. Jeden z pomysłów Pawła Hendricha, nowego Dyrektora Artystycznego zakłada, że każdorazowa edycja będzie w szczególny sposób przybliżać twórczość jednego kompozytora. Pierwszym artystą zaproszonym w charakterze Kompozytora Rezydenta festiwalu jest Marcin Stańczyk. Gratulujemy!

Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
Teraz chcę słuchać muzyki (…)*
2018-04-09

27 kwietnia odbędzie się światowa premiera „Cleopatra’s Songs” na głos i zespół instrumentalny Agaty Zubel. Utwór powstał z inspiracji legendarną już historią miłości Kleopatry i Antoniusza. Kompozytorka wykorzystuje w nim fragmenty tekstu szekspirowskiego dramatu.

 

Utwór został zamówiony przez Klangforum Wien i temu zespołowi jest dedykowany. To kolejne, po „What is the Word” (2012) zamówienie Klangforum Wien złożone u Agaty Zubel.

 

Prawykonanie odbędzie się w Niemczech (Witten) w ramach Wittener Tage für Neue Kammermusik. „Cleopatra’s Songs” wykonają Agata Zubel (S) oraz Klangforum Wien pod dyrekcją Emilio Pomàrico.

Koncert będzie transmitowany przez radio WDR3.

Już jutro prawykonanie „Concerto doppio” Krzysztofa Pendereckiego w wersji na akordeon solo
Już jutro prawykonanie „Concerto doppio” Krzysztofa Pendereckiego w wersji na akordeon solo
2018-01-11

Maciej Frąckiewicz – zwycięzca plebiscytu na Paszport Polityki z 2013 roku – jako pierwszy wykona „Concerto doppio” Krzysztofa Pendereckiego we własnym opracowaniu na akordeon z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Na scenie, obok solisty, wystąpi Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, którą poprowadzi Vag Papian.

Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
Polska premiera „Lotu trzmiela” na flet i orkiestrę
2017-12-19

Bijący rekordy popularności „Lot trzmiela” z „Bajki o carze Sałtanie” Mikołaja Rymskiego-Korsakova w niewykonywanym jeszcze w Polsce opracowaniu na flet i orkiestrę symfoniczną (arr. Kalevi Aho) zabrzmi 12 stycznia w gdańskiej Akademii Muzycznej. Orkiestrę Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki poprowadzi Zygmunt Rychert. Partię solową wykonają Marta Bagniewska i Adrianna Mętel.

„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
„Materials” Volkera Bertelmanna w Polsce
2017-12-18

Rok po światowej premierze „Materials” Volkera Bertelmanna utworu będzie można wysłuchać w Filharmonii w Szczecinie. Zostanie wykonany 14 stycznia 2018 podczas koncertu z serii SOUNDLAB. Wystąpią: Volker Bertelmann (pf), Kai Angermann (perc) oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Wizualizacje: Andreas Huck i Roland Nebe (WARPED TYPE).

„Musica Concertante” Krzysztofa Meyera – prawykonanie w Lusławicach
„Musica Concertante” Krzysztofa Meyera – prawykonanie w Lusławicach
2017-12-05

17 grudnia odbędzie się w Lusławicach prawykonanie nowego utworu Krzysztofa Meyera „Musica Concertante” na wiolonczelę, fortepian, perkusję i smyczki. Utwór wykona Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała. Solistami będą Jan Kalinowski (vc) i Marek Szlezer (pf).

Polskie prawykonanie „in vain” Georga Friedricha Haasa
Polskie prawykonanie „in vain” Georga Friedricha Haasa
2017-11-21

Dzisiejszego wieczoru (21.11), podczas koncertu w Teatrze Nowym w Warszawie wykonany zostanie utwór Georga Friedricha Haasa „in vain”. Będzie to polska premiera tej kompozycji. Wykona ją Chain Ensemble pod kierownictwem Andrzeja Bauera.

Katalogi Wydawcy Agenci