PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Kamil Kosecki

Kamil Kosecki

*1984

Kamil Kosecki, ur. 11 maja 1984 roku w Kielcach. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku czternastu lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fagotu. Jest absolwentem fagotu oraz kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 r. otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów Szkół Muzycznych w Olsztynie. Tam wykonał swoja pierwszą kompozycję „Sonatę na fagot i fortepian”, która również zaprezentował na festiwalu kieleckim przed Wojciechem Kilarem. W tym samym roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej prawykonał swój „Sabat Czarownic” na fagot, smyczki i perkusję, otrzymał Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół im. Fryderyka Chopina w Kielcach oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Kielc „Nadzieja Kielc” 2002.

W 2007 r. zdobył IV nagrodę, a także Nagrodę Specjalną PWM na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Musica Sacra”, a na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Muzyka Ogrodowa” otrzymał wyróżnienie.

W 2008 r. został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Z. Herberta oraz Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. I. J. Paderewskiego. Na III Ogólnopolskim Konkursie Fagotowym im. C. W. von Webera otrzymał wyróżnienie, na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. A. Didura w Sanoku zdobył I nagrodę, wygrał także Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na hejnał dzielnicy Wilanów miasta Warszawa.
W 2009 roku zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na operę dla dzieci, otrzymał nagrodę Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz stypendium Ministerstwa Kultury i Nauki
.
W 2010 roku otrzymał I nagrodę w VIII Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego za utwór „Magnetismo” na akordeon solo.