PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Paweł Hendrich

Paweł Hendrich

*1979

Paweł Hendrich urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest także absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kompozycji Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (dyplom z wyróżnieniem). Na przełomie lat 2005 i 2006 przebywał w Hochschule für Musik w Kolonii, gdzie studiował kompozycję w klasie Yorka Höllera – w ramach programu stypendialnego Socrates-Erasmus. Od 2008 roku jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (obecnie jako adiunkt). W 2012 roku otrzymał stopień doktora w dziedzinie sztuki muzycznej. Aktualnie pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova we Wrocławiu oraz jest członkiem komisji programowej Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

Wielokrotnie był laureatem nagród i stypendiów. W 2007 roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego objęło go 4-letnim Programem Promocji 13 Kompozytorów. W 2010 roku został uhonorowany członkostwem w Akademii Młodych Uczonych i Artystów. W 2017 roku otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paweł Hendrich brał udział w kursach i warsztatach dla kompozytorów, prowadzonych przez takich wykładowców jak: Peter Eötvös, Luca Francesconi, Anders Hillborg, Marco Stroppa, Horatiu Radulescu czy Ivan Fedele.