PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Paweł Malinowski

Paweł Malinowski

1994

Jest kompozytorem poszukującym kruchych i wrażliwych dźwięków, eksplorującym muzyczną przeszłość. Laureat I Nagrody na 58. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda, stypendysta Miasta Krakowa i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku jego muzykę wybrano do reprezentacji Polskie Radio na 66. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów IRC. W sezonie 2020/21 realizował projekt mentorski LPO Young Composer z The London Philharmonic Orchestra.


Utwory Pawła Malinowskiego były wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra, Orkiestrę Muzyki Nowej, Ensemble Modern, Ensemble Linea, United Instruments of Lucilin, Hashtag Ensemble, Ensemble Kompopolex i Spółdzielnię Muzyczną, podczas międzynarodowych wydarzeń: MaerzMusik, Gaudeamus, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt i transmitowane m.in. przez BBC Program 3, Polskie Radio Program 2.


Ukończył studia z kompozycji w Royal Academy of Music Aarhus w klasie Simona Stena-Andersena, Nielsa Rønsholdta i Juliany Hodkinson oraz z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Wojciecha Widłaka. W październiku 2023 złożył w Macierzystej Uczelni, przygotowaną pod jego kierunkiem rozprawę doktorską.