PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

« Czerwiec 2021 «

Polish Graphic Design Awards rozdane! PWM  z nagrodą i wyróżnieniami!
Polish Graphic Design Awards rozdane! PWM z nagrodą i wyróżnieniami!
2021-06-29

26 czerwca poznaliśmy wyniki konkursu na najlepsze polskie projekty komunikacji wizualnej. Wśród laureatów są aż trzy projekty dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego! Główną nagrodę w kategorii PRASA / Magazyn otrzymali Marek Knap i Natalia Cyrankiewicz za Ruch Muzyczny. Ponadto w kategorii ILUSTRACJA / Ilustracja prasowa Ola Szczepanik została wyróżniona za ilustracje do artykułu Barbary Boguni Skrzypce wieszaliśmy na płocie w Ruchu Muzycznym #14/2020, a w kategorii WYDAWNICTWA / Kalendarz wyróżnione zostało TOFU Studio za kalendarz Powtórka z muzyki dla naszej Oficyny.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. BHP
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. BHP
2021-06-29

Miejsce pracy: Kraków

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Wymiar czasu pracy: ¼ etatu

Fryderyk 2021 dla ANAKLASIS
Fryderyk 2021 dla ANAKLASIS
2021-06-28

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne – Fryderyki – zostały wręczone. W kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa triumfowała wydana przez ANAKLASIS opera ahat-ilī – siostra bogów. Muzykę skomponował Aleksander Nowak, libretto – na podstawie własnej powieści – napisała noblistka Olga Tokarczuk. Podczas uroczystej Gali Muzyki Poważnej zorganizowanej w Operze na Zamku w Szczecinie statuetkę odebrał kompozytor dzieła.

100. rocznica urodzin Stanisława Wisłockiego i prawykonanie „Rapsodii polskiej – koncertu fortepianowego” op. 14 w Filharmonii Krakowskiej
100. rocznica urodzin Stanisława Wisłockiego i prawykonanie „Rapsodii polskiej – koncertu fortepianowego” op. 14 w Filharmonii Krakowskiej
2021-06-24

Dyrygent, kompozytor, pianista, pedagog, organizator życia muzycznego związany z Polską i z Rumunią – Stanisław Wisłocki był barwną postacią środowiska artystycznego w powojennej Polsce. 7 lipca 2021 roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin artysty, którego twórczość kompozytorska, zdominowana przez działalność dyrygencką, jest na nowo odkrywana przez muzyków i muzykologów. 3 lipca Filharmonia Krakowska przedstawi symfoniczne utwory Wisłockiego. W programie koncertu, który zainauguruje festiwal Muzyka Polska OdNova, zabrzmi niewykonywana wcześniej Rapsodia polska – Koncert fortepianowy op. 14. 
 

Polish Graphic Design Awards – cztery nominacje dla projektów PWM
Polish Graphic Design Awards – cztery nominacje dla projektów PWM
2021-06-23

26 czerwca poznamy wyniki corocznego konkursu na najlepsze polskie projekty komunikacji wizualnej. W tegorocznej edycji Polish Graphic Design Awards nominacje uzyskały aż cztery realizacje dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!

Kalendarz PWM nagrodzony w 62. Design Annual Competition Communication Arts Magazine
Kalendarz PWM nagrodzony w 62. Design Annual Competition Communication Arts Magazine
2021-06-21

Magazyn Communication Arts ogłosił zwycięzców 62. Design Annual Competition. Spośród 3570 zgłoszeń jury złożone z przedstawicieli środowiska graficznego z całego świata wybrało 130 zwycięskich projektów. Wśród nich znalazł się książkowy kalendarz na 2021 rok zaprojektowany dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przez TOFU Studio z Gdańska.
 

Jubileusz Teresy Chylińskiej
Jubileusz Teresy Chylińskiej
2021-06-20

Wybitna muzykolożka, autorka wielu publikacji, wieloletnia współpracownica Polskiego Wydawnictwa Muzycznego obchodzi dziś swoje 90. urodziny!
 

#Powtórkazmuzyki 6. Duchowość w muzyce
#Powtórkazmuzyki 6. Duchowość w muzyce
2021-06-15

Duchowość jest elementem, który towarzyszy sztukom pięknym właściwie tak długo, jak te istnieją. W sztukach literackich wyrażała się ona w poezji, prozie i dramacie, w sztukach plastycznych przez kształt i obraz, a w muzyce – tylko i aż – poprzez dźwięki.
 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Redaktora nutowego
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Redaktora nutowego
2021-06-15

Miejsce pracy: Kraków
Forma zatrudnienia: umowa o pracę
Wymiar czasu pracy: pełny etat
 

„I Symfonia – Prawda?” Aleksandra Nowaka zabrzmi podczas festiwalu Malta w Poznaniu
„I Symfonia – Prawda?” Aleksandra Nowaka zabrzmi podczas festiwalu Malta w Poznaniu
2021-06-14

„Co to jest prawda? Gdzie ma swoją siedzibę? Gdzie ma swój zarząd?” – te i inne pytania postawione przez Ryszarda Krynickiego w jego wierszu Prawda? stały się podstawą jednego z najnowszych utworów Aleksandra Nowaka. Zamówiona przez Fundację Malta I Symfonia – Prawda? będzie częścią Projektu Krynicki, w ramach którego po raz pierwszy zaprezentowane będą utwory trzech kompozytorów napisane do wierszy Ryszarda Krynickiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej poezji współczesnej.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

RZECZY. VAUDEVILLE: dzieło Aleksandra Nowaka do libretta Marcina Wichy dostępne w sprzedaży od 5 października

Aleksander Nowak kontynuuje oryginalny cyklu kompozycji dialogujących z nową literaturą polską. Premiera albumu z operą napisaną na podstawie nagrodzonej Nike książki Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” odbędzie się podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.

W rytmie przemian. O polskiej muzyce XX wieku

Od czasów Karola Szymanowskiego, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego twórcę początku XX wieku, muzyka polska rozwijała się gwałtownie, doświadczając licznych transformacji. W rocznicę urodzin kompozytora na półki księgarń trafia publikacja Muzyka polska po Szymanowskim, stanowiąca ukłon brytyjskiego muzykologa w stronę kultury muzycznej Polski minionego stulecia.

Premiery polskiej muzyki najnowszej w październiku

Tej jesieni nowa muzyka polska wybuchnie feerią barw. W październiku czekają nas prawykonania w Białymstoku, Katowicach, Tychach, Krakowie, Radomiu, Częstochowie oraz w Amsterdamie. Oto 9 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto w tym miesiącu usłyszeć.

Podróż do umysłu skutego lodem i samotnością

Przed nami kolejna edycja festiwalu AUKSODRONE. Od 4 do 6 października tyska Mediateka będzie przepełniona muzyką w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz znakomitych muzyków znanych ze sceny klasycznej i jazzowej. Nie zabraknie premier, improwizacji i świętowania jubileuszy. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest współorganizatorem festiwalu.

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.

Instrument miesiąca: altówkowe rekomendacje Katarzyny Budnik

Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.