PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Dariusz Przybylski

Dariusz Przybylski

*1984

                                                                                      Premiera opery „Anhelli” Dariusza Przybylskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu
Premiera opery „Anhelli” Dariusza Przybylskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu
2019-12-05
Już jutro, 6 grudnia, w Teatrze Wielkim w Poznaniu będzie mieć premierę najnowsza opera związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym kompozytora Dariusza Przybylskiego.  
                                                                                      Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2019-07-01
Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.
                                                                                      O 8. Festiwalu Prawykonań
O 8. Festiwalu Prawykonań
2019-04-03
„Trzy dni festiwalu muzyki najnowszej, siedem koncertów, dwie instalacje, blisko piętnaście godzin muzyki – i to tej ‘najświeższej’. Trzydzieści nazwisk kompozytorskich, z czego ponad połowa związana z Polski Wydawnictwem Muzycznym – jestem szczęśliwy. Wyjeżdżam z tego miejsca absolutnie usatysfakcjonowany.” Tymi słowami Dyrektor-Redaktor Naczelny PWM dr Daniel Cichy podsumował 8. Festiwal Prawykonań, który zakończył się w minioną niedzielę w Katowicach.
                                                                                      Festiwal Prawykonań 2019
Festiwal Prawykonań 2019
2019-03-18
Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od inauguracji Festiwalu Prawykonań 2019. Święto Polskiej Muzyki Najnowszej odbywać się będzie w NOSPRze w dniach 29-31 marca.   Tegoroczna odsłona Festiwalu przyniesie prawykonania aż pięciu utworów, które trafiły do katalogu PWM. Będą to (w kolejności chronologicznej):
                                                                                      Kulminacyjna faza projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
Kulminacyjna faza projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
2018-11-09
Projekt Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” to wielowątkowe i wielowymiarowe przedsięwzięcie, zakrojone na niespotykaną wcześniej w kraju skalę. Jego podstawą jest lista „100 na 100” arcydzieł polskiej literatury muzycznej, które powstawały od 1918 roku do dzisiaj. Wśród utworów tworzących wielobarwny pejzaż ostatniego 100-lecia polskiej muzyki znalazły się dzieła takich kompozytorów, jak: Karol Szymanowski, Witold Lutosławski, Andrzej Panufnik, Grażyna Bacewicz, Krzysztof Penderecki, Kazimierz Serocki, Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar, Zygmunt Krauze, Eugeniusz Knapik, Paweł Mykietyn czy Agata Zubel. Symbolicznym zwieńczeniem listy, ale i nowym otwarciem stanie się Fanfara „dla Niepodległej” na instrumenty dęte, napisana specjalnie na tę okazję przez Krzysztofa Pendereckiego.
                                                                                      Dariusz Przybylski – witamy w PWM
Dariusz Przybylski – witamy w PWM
2018-11-07
Specjalnie dla projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” powstał najnowszy utwór Dariusza Przybylskiego: „Ich war, ich bin, aber ich werde nie wieder sein” na trąbkę i 13 instrumentów. Utwór został dedykowany zespołowi Ensemble Modern. Prawykonanie odbędzie się we Frankfurcie 11 listopada (więcej o koncercie na stronie www.stonasto.pl). 
                                                                                      Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
2017-04-04
Po raz piętnasty Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej ogłosiło Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego. Przedmiotem Konkursu są kompozycje na zespół kameralny złożony od 3 do 5 instrumentów bez udziału dyrygenta. Zgłoszone utwory oceniać będzie Jury w składzie: Paweł Łukaszewski, Dariusz Przybylski, Paul Patterson.