PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Ogłoszenie Rady Nadzorczej PWM

2008-04-17
o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu - Redaktora Naczelnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2003 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych (Dz.U. nr 55, poz. 476, z późn. zm.) oraz uchwały Rady Nadzorczej nr 60/IV/2008 z dnia 14.04.2008r., Rada Nadzorcza PWM S.A. z siedzibą w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego Spółki PWM SA z siedzibą w Krakowie.

 

I. Kandydaci przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinni spełniać następujące warunki:


1) mieć ukończone studia wyższe;

2) posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na kierowniczym stanowisku;

3) korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych;

4) nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych;

5) posiadać wiedzę w zakresie:
a) działalności Spółki oraz o sektorze, w którym działa Spółka;
b) zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;
c) zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek
z udziałem Skarbu Państwa;
d) zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa;
e) ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne;
f) zasad nadzoru właścicielskiego;
g) finansów przedsiębiorstwa (dotyczy tylko kandydatów na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego);
h) planowania zadań i zasobów;
i) organizowania procesów wytwórczych;
j) logistyki procesów wytwarzania;
k) zarządzania jakością;
Kwestie wskazane w podpunktach „h - k” dotyczą wyłącznie kandydatów na stanowisko Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego.

6) posiadać doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.

Zagadnienia wskazane w pkt. 5) i 6) będą przedmiotem oceny podczas rozmowy kwalifikacyjnej
z kandydatem.


II. Warunki zgłoszenia i ogólne zasady postępowania kwalifikacyjnego:

 

1.Kandydat przystępujący do postępowania składa podpisane zgłoszenie wraz z życiorysem, listem motywacyjnym  i oświadczeniami o:
ukończeniu studiów wyższych, co najmniej pięcioletnim stażu pracy na stanowisku kierowniczym, korzystaniu z pełni praw publicznych, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, nie podleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Radę Nadzorczą dla celów postępowania kwalifikacyjnego.

2.Do zgłoszenia należy dołączyć w oryginałach lub odpisach dokumenty potwierdzające kwalifikacje kandydata. Odpisy w/w dokumentów mogą być poświadczone przez kandydata.
W takim przypadku, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat jest zobowiązany do przedstawienia radzie nadzorczej oryginałów lub urzędowych odpisów poświadczonych przez siebie dokumentów, pod rygorem wykluczenia z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. W toku Postępowania kandydat może przedstawić Radzie Nadzorczej dodatkowe dokumenty.

3.Kandydat wyłoniony w Postępowaniu, urodzony przed dniem 1 sierpnia 1972 r. powinien przed powołaniem do Zarządu złożyć Ministrowi Skarbu Państwa oświadczenie lustracyjne, o którym mowa w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji
o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, Nr 83, poz. 561, Nr 85, poz. 571, Nr 115, poz. 789 i Nr 165, poz. 1171) albo informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, zgodnie z art. 7 ust. 3a tej ustawy.

4.Komplet dokumentów należy składać w zaklejonej kopercie z zaznaczeniem imienia, nazwiska
i adresu zgłaszającego oraz z dopiskiem:

„Zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego PWM SA / Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego PWM SA”.

5.Zgłoszenia kandydatów powinny wpłynąć do siedziby Spółki w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a, pok. nr 107  (sekretariat) do dnia  8 maja 2008 r. do godz. 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną
w terminie późniejszym nie będą podlegały rozpatrzeniu. Decyduje termin wpływu zgłoszenia do siedziby Spółki.

6.Informacje o Spółce (Statut Spółki, wypis z KRS, bilans za rok 2007, rachunek zysków
i strat za rok 2007, rachunek przepływów pieniężnych za rok 2007 oraz zestawienie zmian w kapitale własnym za rok 2007) można uzyskać w siedzibie Spółki w dniach od 22      kwietnia 2008 r. Do 7 maja 2008 r. w pok. nr 107 w godz. 9.00-15.00. Ponadto podstawowe informacje o Spółce dostępne są na stronie internetowej
www.pwm.com.pl

7.Zgłoszenia kandydatów niespełniające wymogów określonych w niniejszym ogłoszeniu lub złożone po terminie określonym dla ich przyjmowania nie podlegają rozpatrzeniu.

8.Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu  10 maja 2008 r., godz. 11.00.

9.Rozmowy kwalifikacyjne z  kandydatami będą prowadzone w siedzibie Spółki w Krakowie od dnia 17 maja 2008 r. od godz. 11.00 w Salonie PWM.

10.Informacje o dopuszczeniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz o terminie jej odbycia będą przekazane kandydatom telefonicznie.

11.Rada Nadzorcza zastrzega sobie możliwość zakończenia Postępowania w każdym czasie bez podania przyczyn i bez wyłonienia kandydatów. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach postępowania pisemnie.

Najczęściej czytane:

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...

Jak brzmi muzyka najnowsza? Premiery w Krakowie i we Wrocławiu

Spośród różnorodnych czynników, które kształtują muzykę najnowszą, można wskazać indywidualne doświadczenia i perspektywy jej twórców, współczesne wydarzenia społeczne czy dziedzictwo kulturowe, niekoniecznie rodzime.