PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Dzień Edukacji MuzycznejDzień Edukacji Muzycznej 2018 za nami!

 

 

W tym roku w gościnnych progach Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach przy ul. Ułańskiej 7b gościliśmy prawie 300 nauczycieli i chórmistrzów z całej Polski! 

 

Tegoroczną edycję otworzyło spotkanie-rozmowa z Nauczycielem Roku 2017, Sylwianą Firin-Gramowską. Następnie ujęte w bloki programowe zostały lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na:


• flecie,
• klarnecie,
• oboju,
• fagocie,
• akordeonie,
• skrzypcach,
• wiolonczeli
• kontrabasie,

a także pracy z zespołami kameralnymi: z kwartetem smyczkowym, triem fortepianowym, zespołem dixielandowym, kwintetem dętym blaszanym i triem stroikowym. Osobny blok stanowiły warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Całość zamknął koncert Krakowskiego Kwintetu Dętego, którego członkowie również prowadzili zajęcia ze swoich specjalności, oraz wykład dr Jadwigi Śmieszchalskiej o fizjologii muzyki.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z TEGO WYDARZENIA

 

Do zobaczenia za rok!


 

Dzień Edukacji Muzycznej jest cyklicznym ogólnopolskim kongresem pozwalającym na doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli szkół muzycznych. Jest skierowany do wszystkich aktywnych zawodowo pedagogów, a jego celem jest m.in. umożliwienie podniesienia kwalifikacji, rozszerzenia repertuaru publikacji pedagogicznych, a także integracji środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może być cenną pozycją w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.


DEM odbywa się co roku w listopadzie w innym mieście Polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

 

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz komunikatów na stronie - już za jakiś czas informacje o kolejnej edycji wydarzenia! 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Muzycznej

 

Informacje organizacyjne

 

Program

 

Rekrutacja

 

Prelegenci