PWM

Szukaj
Zaawansowane

Dzień Edukacji MuzycznejZapisy na Dzień Edukacji Muzycznej 2018 otwarte!

 

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chórów szkolnych. W tym roku DEM odbędzie się 19 października w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach przy ul. Ułańskiej 7b. Zapisy do 30 września!

 

Dzień Edukacji Muzycznej jest ogólnopolskim kongresem pozwalającym na doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli szkół muzycznych. Jest skierowany do wszystkich aktywnych zawodowo pedagogów, a jego celem jest m.in. umożliwienie podniesienia kwalifikacji, rozszerzenia repertuaru publikacji pedagogicznych, a także integracji środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może być cenną pozycją w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.

 

Tegoroczną edycję otworzy spotkanie-rozmowa z Nauczycielem Roku 2017, Sylwianą Firin-Gramowską. Następnie ujęte w bloki programowe zostały lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na:


• flecie,
• klarnecie,
• oboju,
• fagocie,
• akordeonie,
• skrzypcach,
• wiolonczeli
• kontrabasie,

a także pracy z zespołami kameralnymi: z kwartetem smyczkowym, triem fortepianowym, zespołem dixielandowym, kwintetem dętym blaszanym i triem stroikowym.

 

Osobny blok stanowią warsztaty dla dyrygentów chóralnych.

 

Całość zamknie krótki koncert Krakowskiego Kwintetu Dętego, którego członkowie będą również prowadzili zajęcia ze swoich specjalności, oraz wykład dr Jadwigi Śmieszchalskiej o fizjologii muzyki.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2018 roku.

 

Do zobaczenia w Katowicach!


 

 

 

 

Dzień Edukacji Muzycznej

 

Informacje organizacyjne

 

Program

 

Rekrutacja

 

Prelegenci