PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Weekendowy Kurs Edytorstwa MuzycznegoZapraszamy na II edycję Weekendowego Kursu Edytorstwa Muzycznego! Jest to bezpłatny kurs adresowany do absolwentów studiów muzycznych I i II stopnia zainteresowanych edytorstwem muzycznym i chcących w przyszłości współpracować z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Zjazdy organizowane będą co drugą sobotę w Instytucie Muzykologii UJ w Krakowie w godzinach ok. 10:00–17:00.

Czas trwania kursu: od 19 października do 6 czerwca.

Kurs ma formę praktyczną i obejmuje:

• pracę ze źródłami muzycznymi,
• przygotowywanie wydań źródłowo-krytycznych,
• zasady i konwencje edytorskie wydań nutowych,
korektę nutową,
• skład nutowy w programie Sibelius dla początkujących i zaawansowanych.

Zajęcia z obsługi programu Sibelius odbywać się będą na własnych komputerach uczestników, dlatego wymagane jest zainstalowanie programu przynajmniej w wersji 6 oraz posiadanie klawiatury numerycznej.

Uczestnicy kursu, którzy uzyskają minimum 75% obecności, otrzymają certyfikat i perspektywę współpracy z Wydawnictwem. Wyróżniający się kursanci wezmą udział w powstawaniu publikacji obejmującej wydanie źródłowo-krytyczne jednego z utworów Dobrzyńskiego jako redaktorzy, korektorzy i kopiści nutowi. 

 

Do udziału zapraszamy absolwentów, studentów studiów magisterskich z zakresu muzykologii i teorii muzyki oraz osoby zajmujące się redakcją materiałów nutowych. Zgłoszenia wraz z CV przyjmujemy do 25 września 2019 roku na adres: seminarium@pwm.com.pl. Prosimy o podanie w mailu informacji o poziomie zaawansowania w obsłudze programu Sibelius lub innych programów do edycji nut (Finale, Dorico, Musescore i in.).
Wyniki rekrutacji przedstawimy na stronie internetowej oraz drogą mailową do 1 października.


Weekendowy Kurs Edytorstwa Muzycznego finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo muzyki polskiej”.

Partnerami przedsięwzięcia są Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

Weekendowy Kurs Edytorstwa Muzycznego

 

Informacje organizacyjne

 

Program

 

Wykładowcy