PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Prawykonanie „Missa choralis” Pawła Łukaszewskiego

Prawykonanie „Missa choralis” Pawła Łukaszewskiego
2019-05-28

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca 2019 poznamy najnowszy utwór Pawła Łukaszewskiego: Missa choralis na solistów, chór mieszany i orkiestrę. Prawykonanie odbędzie się w Legnicy, podczas jubileuszowej edycji festiwalu chóralnego Legnica Cantat.

 

Paweł Łukaszewski (*1968) posiada ogromny dorobek kompozytorski w obszarze muzyki chóralnej oraz wokalno-instrumentalnej. Materię muzyczną swoich dzieł kształtuje z rzadko spotykaną swobodą i naturalnością, ale także z ogromnym wyczuciem ekspresji. Jego kompozycje doceniane są i chętnie wykonywane w kraju i na świecie, w tym przez takie zespoły jak The King's Singers, BBC Singers czy Trinity College Choir.

 

Nie ma lepszego miejsca do przedstawienia najnowszego utworu Pawła Łukaszewskiego, niż legnicki festiwal chóralny - miejsce spotkań najlepszych zespołów chóralnych z całego świata.

 

Missa choralis na solistów, chór mieszany i orkiestrę zostanie wykonana podczas koncertu jubileuszowego 50. Legnica Cantat. Partie solowe wykonają: Aleksandra Turalska (S), Ewelina Wojewoda (A), Sebastian Mach (T), Michał Pytlewski (B). Orkiestrę N-Harmonia i chór Narodowego Forum Muzyki poprowadzi Agnieszka Franków-Żelazny.

 

kiedy:

2 czerwca 2019, godz. 15:00

 

gdzie:

Kościół Ewangelicki Marii Panny w Legnicy (Plac Mariacki 1)

 

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

Katalogi Wydawcy Agenci