PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda
2019-06-10

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

 

 

Współpraca duetu Lankosz – Stańczyk przynosi fantastyczne rezultaty. Po głośnym Ciemno, prawie noc (do niedawna na ekranach kin) Kobro / Strzemiński jest kolejnym tytułem, za który twórcy dostają laury. W filmie wykorzystano między innymi fragmenty utworu A due Marcina Stańczyka.

 

Przyjechałem z – wydawałoby się – dość odległej planety, która się nazywa muzyka poważna. To pokazuje, że nie ma granic w sztuce, w co wierzę, a co potwierdza werdykt szanownego jury. – mówił kompozytor po ogłoszeniu wyników.

 

Ostrowski festiwal promuje polski film i muzykę filmową. To jedna z największych imprez w Polsce, będących spotkaniem kompozytorów muzyki filmowej. Ograniczyliśmy liczbę filmów nominowanych, aby podnieść ich wartość. Prestiżem dla kompozytorów ma być już sama nominacja do nagrody na ostrowskim festiwalu. – mówił Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

 

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

Katalogi Wydawcy Agenci