PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

„Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka na Auksodrone

„Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka na Auksodrone
2019-10-01

Odliczamy dni i godziny do festiwalu Auksodrone, podczas którego będzie miała miejsce premiera najnowszego utworu Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica. Prawykonanie trzyaktowego dzieła podzielone zostało na trzy dni, każdego dnia jeden akt, od 4 do 6 października.

 

Za kanwę dzieła, którego premiera będzie miała miejsce na festiwalu, posłużyła arcyśląska powieść Szczepana Twardocha. W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Solistom akompaniować będzie orkiestra AUKSO wraz Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia. Tłem scenograficznym utworu będzie film autorstwa Łukasza Heroda (operatora filmu Polański, Horowitz. Czarodzieje z getta).

 

„To nie tyle opera, co dramat muzyczny, gdzie nie akcja sceniczna jest kwestią pierwszoplanową, tylko tekst i oczywiście muzyka. Nawet skład instrumentalny – a więc smyczki plus klawesyn – nawiązuje do pierwszych dramatów muzycznych” – mówi Alek Nowak, kompozytor Dracha, który już po raz drugi jest gościem Auksodrone. Podczas pierwszej edycji zaprezentował fascynujący utwór La la la, oparty na przetworzonych głosach dzieci.

 

CO: Drach. Dramma per musica Aleksandra Nowaka

GDZIE: Mediateka, Tychy

KIEDY: 4-6 października o godzinie 18:00

 

W sobotę, 5 października o godzinie 16.00, zapraszamy również na spotkanie z twórcami Dracha, Szczepanem Twardochem i Alkiem Nowakiem, które poprowadzi Michał Nogaś (Foyer tyskiej Mediateki, al. Marszałka Piłsudskiego 16).

 

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

Katalogi Wydawcy Agenci