PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

„Drach” – to jeszcze nie koniec

„Drach” – to jeszcze nie koniec
2019-10-08

Podczas trzech dni tyskiego festiwalu AUKSODRONE publiczność miała okazję poznać najnowsze dzieło Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica na podstawie libretta Szczepana Twardocha. Godzinne, podzielone na trzy części dzieło, nie jest przeniesieniem historii z powieści Twardocha – libretto, na prośbę kompozytora, miało zostać skondensowane, a rolę pierwszoplanową miały odgrywać emocje.

 

Czy to się udało? Kompozytor zdradził, że pierwsza wersja przedstawionego przez Twardocha libretta była… ostateczną.

Trzy części Dracha przynoszą różne emocje, które tak opisuje Dorota Szwarcman:

Pierwsza była snuciem, w którym intensywność była bardziej podskórna (…). W drugim rozdziale nastrój się zmienia, wzmaga się (…). Trzeci to emocjonalna kulminacja (…). W samym zakończeniu nagła przewrotka nastroju. Więcej nie będę opowiadać, bo to prawdziwe zaskoczenie.

Dorota Szwarcman, blog ‘Co w duszy gra’ (wpis z 6.10.2019)

 

My też nie będziemy zdradzać szczegółów. Dla wszystkich ciekawych tego utworu mamy dwie dobre informacje. Pierwsza z nich jest taka, że już w najbliższą sobotę (12.10.2019) o godz. 20:30 Drach. Dramma per musica zostanie wyemitowany na antenie PR2. Zachęcamy do zarezerwowania tego czasu dla utworu Alka Nowaka! Kolejna wiadomość-niespodzianka: PWM nagrywa ten utwór – wkrótce będzie dostępny na CD. Będziemy informować o dacie premiery krążka.

 

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

Katalogi Wydawcy Agenci