PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

„Rozmowy z Aniołem” na sopran i fortepian Marty Ptaszyńskiej prawykonane podczas 6. Krakowskiej Jesieni Muzycznej

„Rozmowy z Aniołem” na sopran i fortepian Marty Ptaszyńskiej prawykonane podczas 6. Krakowskiej Jesieni Muzycznej
2019-10-23

Już po raz szósty Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” wraz z Filharmonią Krakowską im. Karola Szymanowskiego zapraszają na koncerty w ramach festiwalu Krakowska Jesień Muzyczna. Podczas jednego z festiwalowych wydarzeń odbędzie się prawykonanie najnowszego cyklu pieśni na sopran i fortepian Rozmowy z Aniołem autorstwa Marty Ptaszyńskiej, kompozytorki związanej z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.


Marta Ptaszyńska napisała cykl Rozmowy z Aniołem dla uczczenia 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

– Celem zbioru jest nie tylko powiększenie literatury pieśniarskiej dla wybitnych śpiewaczek, ale przede wszystkim chodzi mi o wzbogacenie śpiewnika, który będzie dostępny dla szerokiej rzeszy młodych wykonawców oraz dla wszystkich potrafiących śpiewać. Chciałabym aby ten zbiorek stał się Śpiewnikiem domowym dla wszystkich kochających muzykę – mówi kompozytorka.

Pieśni napisanych do słów Jana Lechonia, Bolesława Leśmiana, Joanny Kulmowej i Kazimiery Iłłakowiczówny będzie można wysłuchać podczas koncertu w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie w wykonaniu Joanny Freszel, której przy fortepianie towarzyszyć będzie Bartłomiej Kominek.

Gdzie: Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1, Kraków
Kiedy: 24 października 2019

Katalogi Wydawcy Agenci