PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

composer.pl: znamy zwycięzców kolejnej edycji programu rezydencji artystycznych na Islandii dla młodych polskich kompozytorów

composer.pl: znamy zwycięzców kolejnej edycji programu rezydencji artystycznych na Islandii dla młodych polskich kompozytorów
2020-07-22

Agata Zubel i Michał Moc, mecenasi programu stypendialnego composer.pl, którego Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem, ogłosili wyniki drugiej odsłony prestiżowego stypendium dla młodych polskich kompozytorów. Tym razem dwa tygodnie na Islandii spędzą Paulina Derska i Aleksandra Kaca. Serdecznie gratulujemy!
 

Paulina Derska jest kompozytorką, autorką muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów krótkometrażowych, a także m.in. dwukrotną finalistką Young Talent Award na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz laureatką nagrody publiczności w Indie Film Music Contest. Jej utwory z nurtu klasycznego wykonywane były m.in. w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Z kolei Aleksandra Kaca – kompozytorka, songwriterka, menedżerka – jest m.in. laureatką I Nagrody w 56. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda, a także założycielką i liderką zespołu FJORS. Jej kompozycje wykonywane były w Stanach Zjednoczonych, w Danii i na licznych festiwalach w Polsce, a dwa utwory: Smugi cienia i Voliére II zostały wydane nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Dziękujemy za wszystkie wspaniałe kandydatury. Ich jakość i ilość była dla nas miłą niespodzianką i wielkim wyzwaniem”, komentują na stronie composer.pl Agata Zubel i Michał Moc. Mecenasi zapowiadają kolejną odsłonę rezydencji, która zostanie oficjalnie ogłoszona jeszcze w tym roku.

Więcej na www.composer.pl


fot. Agata Zubel i Michał Moc

Katalogi Wydawcy Agenci