PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Ryszard Kusek majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Ryszard Kusek majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2022-05-01

Działalność muzyczna wcale nie musi ograniczać się do bycia wykonawcą. Co więcej – muzyka obejmuje nie tylko aspekty artystyczne, ale też biznesowe. Na obu tych polach działa majowy Kompozytor miesiąca – Ryszard Kusek. 
 

Ryszard Kusek jest wielokierunkowo wykształconym muzykiem: dyrygentem, pedagogiem, kontrabasistą i kompozytorem. Oprócz tego jest profesjonalnych coachem i absolwentem zarządzania. Swoje wykształcenie i doświadczenie realizuje na stanowisku dyrektora szkoły muzycznej. Pracując z młodymi adeptami sztuki wie, jakiej literatury potrzebują, by się rozwijać. Swoją wieloletnią wiedzę zawarł w zbiorach utworów na tak dobrze znany sobie kontrabas: Etiudowe oczko (solo) i W dawnym stylu (z fortepianem), wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 


 

Publikacje Ryszarda Kuska można kupić w księgarni stacjonarnej i internetowej PWM-u. Śpieszcie się – tylko w maju możecie skorzystać z 50% rabatu na zakup utworów kompozytora. Nuty w wersji elektronicznej dostępne są od ręki w aplikacji nkoda. Korzystając z niej, już po kilku kliknięciach możecie zacząć ćwiczyć!


Tym, którym nudzi się samotna gra, polecamy aplikację con.sol.la, w której dostępne są nagrania poszczególnych ścieżek utworów zawartych w zbiorze W dawnym stylu. Możliwość wyciszenia dowolnego głosu w utworze pozwoli na ćwiczenie nie tylko solowej partii kontrabasu z towarzyszeniem nagranego akompaniamentu, ale też wprawienie się w roli pianisty współpracującego z solistą. con.sol.la dostępna jest do pobrania na telefony i tablety z systemem Android i iOS.


Jesteście ciekawi innych ciekawostek dotyczących muzycznej działalności Ryszarda Kuska? Śledźcie nasze aktualności i media społecznościowe, gdzie już niebawem będziecie mogli dowiedzieć się więcej o majowym Kompozytorze miesiąca!

Katalogi Wydawcy Agenci