PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Polskie Wydawnictwo Muzyczne na 15. Festiwalu Muzyki Filmowej

Polskie Wydawnictwo Muzyczne na 15. Festiwalu Muzyki Filmowej
2022-05-20

23 maja rusza 15. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Podczas sztandarowego cyklu wydarzeń na mapie Krakowa nie zabraknie akcentów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Koncert 24 maja zdominują utwory Wojciecha Kilara. Działalność kompozytora, który z wielkim powodzeniem balansował na granicy muzyki artystycznej i komercyjnej, znalazła swój wyraz w ścieżce dźwiękowej do Draculi Francisa Forda Coppoli z 1992 roku. To właśnie The Brides ze wspomnianego filmu zabrzmi w wykonaniu Sinfonietty Cracovii, która wykona także jego II Koncert fortepianowy (z Aleksandrem Dębiczem przy fortepianie), Promień światła z filmu Portret damy, Orawę oraz wokalizę w filmu Dziewiąte wrota, którą zaśpiewa Joanna Radziszewska. Artystów poprowadzi Michael Riesman. Zapraszamy do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie o godz. 19.30. 
 

Drugiego dnia Festiwalu, 25 maja, odbędzie się Forum Audiowizualne poświęcone filmowi Ciemno, prawie noc. O ścieżce dźwiękowej z perspektywy twórców opowie reżyser Borys Lankosz, kompozytor Marcin Stańczyk i dr Daniel Cichy, dyrektor – redaktor naczelny PWM, wydawca suity z muzyką do filmu. Spotkanie w Pałacu Potockich o godz. 14.00 poprowadzi Krzysztof Siwoń.
 

Po spotkaniu będzie można posłuchać muzyki Stańczyka do Ciemno, prawie noc na żywo, wykonanej w ramach koncertu Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski. Suita w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod kierownictwem Jana Stokłosy zabrzmi podczas wydarzenia o godz. 19.30. W drugiej części wieczoru znalazły się też utwory Pawła Mykietyna, kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Na koncert zapraszamy do Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków. 
 

Bilety na koncerty można nabyć na stronie organizatora. 

Katalogi Wydawcy Agenci