PWM

Wyszukiwanie zaawansowane

Aktualności

Paweł Mykietyn nagrodzony w Cannes

Paweł Mykietyn nagrodzony w Cannes
2022-05-30

Za nami tegoroczna odsłona Festiwalu Filmowego w Cannes. Podczas wydarzenia triumfował między innymi Paweł Mykietyn – laureat Cannes Soundtrack Award za najlepszą ścieżkę dźwiękową do filmu Io Jerzego Skolimowskiego. Jako wydawca kompozytora – serdecznie gratulujemy! 
 

Festiwal Filmowy w Cannes to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży filmowej. Odbywający się od 1946 roku na francuskim Lazurowym Wybrzeżu, zbiera najważniejsze postaci światowego kina, przyznając wybitnym twórcom i produkcjom Złote Palmy.


Fot. materiały prasowe Gutek Film / Festiwal Filmowy w Cannes

W dorobku Mykietyna wysokie miejsce znajduje muzyka teatralna i filmowa. Kompozytor od lat pracuje na stanowisku kierownika muzycznego Nowego Teatru w Warszawie. Jest autorem muzyki do filmów między innymi  Andrzeja Wajdy, Jerzego Skolimowskiego, Małgorzaty Szumowskiej i Šarūnasa Bartasa.

Nie pierwszy raz Mykietyn odbierał we Francji nagrodę za swoją muzykę filmową. W 2012 roku został nagrodzony Prix France Musique Sacem za muzykę do filmu Essential Killing Jerzego Skolimowskiego. Sama produkcja Io zachwyciła publiczność 25. Festiwalu w Cannes i otrzymała Nagrodę Jury.

Katalogi Wydawcy Agenci