PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2018 »


Weekend prawykonań
Weekend prawykonań
2018-10-19

W sobotę i w niedzielę odbędą się koncerty z prawykonaniami dwóch utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego:

20 października: Agata Zubel, „Chamber Piano Concerto” – Donaueschingen (Niemcy)

21 października: Zygmunt Krauze, „Francesco” – Gdańsk

Koncert podwójny Pawła Mykietyna w Filharmonii Krakowskiej
Koncert podwójny Pawła Mykietyna w Filharmonii Krakowskiej
2018-10-19

Dzisiaj (19.10) i jutro (20.10) będzie można wysłuchać w Filharmonii Krakowskiej „Koncertu podwójnego” na dwa flety Pawła Mykietyna. W partiach solowych wystąpią Łukasz i Agata Długoszowie!

Kompozytor też już jest w Krakowie i ‘dogląda’ przygotowań do koncertu.

Zapraszamy na warsztaty w Krakowie!
Zapraszamy na warsztaty w Krakowie!
2018-10-17

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie z Anną Pęcherzewską-Hadrych – pomysłodawczynią najnowszej serii dla najmłodszych: „Sonia w krainie Sonostworów” – które odbędzie się 25 października 2018 r. o godzinie 12:30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, ul. Basztowa 9 (I piętro, sala nr 8).

Prawykonanie „Chamber Piano Concerto” Agaty Zubel
Prawykonanie „Chamber Piano Concerto” Agaty Zubel
2018-10-15

Nie można zaprzeczyć: z trzema tegorocznymi prawykonaniami („Cleopatra’s Songs”, „Fireworks”, „Bildbeschreibung”) i przyznanymi nagrodami (między innymi European Composers Award, Koryfeusz Muzyki Polskiej) – rok 2018 jest dla Agaty Zubel niezwykle intensywny i bardzo udany!

Kompozytorka nie powiedziała jeszcze jednak ostatniego słowa! Przed nami kolejne emocje związane z jej osobą: 20 października, podczas Donaueschiger Musiktage odbędzie się prawykonanie „Chamber Piano Concerto” Agaty Zubel. Pierwszej interpretacji utworu dokona Ingfrid Breie Nyhus. Pianistce towarzyszyć będzie Cikada Ensemble pod batutą Christiana Eggena.

„Francesco” Zygmunta Krauzego – prawykonanie
„Francesco” Zygmunta Krauzego – prawykonanie
2018-10-15

Jest w gdańskim kościele pw. Św. Trójcy instrument niezwykły. Jedyny tego typu instrument w Polsce i w Europie, który pozostaje ewenementem konstrukcyjnym, architektonicznym i muzycznym. Mówimy o organach, których powstanie datuje się na początek XVII wieku. Konstrukcja instrumentu, składającego się z kilku prospektów, nie ma sobie podobnych na całym świecie. Ponadto organy są umiejscowione po stronie prezbiterium – to jedyne tego typu rozwiązanie konstrukcyjne na świecie!

Właśnie zakończył się kilkuletni, gruntowny remont tych organów. W wyniku remontu i rekonstrukcji powstał instrument o kształcie i możliwościach niespotykanych, a wręcz niemożliwych do uzyskania w innych miejscach w Polsce. Teraz czas na odpowiadającą randze organów inaugurację.

Muzyka polska podbija Azję
Muzyka polska podbija Azję
2018-10-12

 

Już po raz drugi Polskie Wydawnictwo Muzyczne reprezentuje Polskę podczas Music China – największych targów muzycznych w Azji, które właśnie odbywają się w Szanghaju.

Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych
2018-10-09

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni specjalistę ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
2018-10-02

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury – zatrudni: specjalistę ds. systemów informatycznych. Miejsce pracy: Kraków.

Kompozytor miesiąca: Elżbieta Sikora
Kompozytor miesiąca: Elżbieta Sikora
2018-10-01

Bardzo cieszy nas fakt, że październikowego bohatera, a właściwie bohaterkę akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA możemy ogłosić w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Patronką akcji w tym miesiącu jest Elżbieta Sikora. Przez kolejne tygodnie będziemy nakłaniać Państwa do bliższego zapoznania się z twórczością kompozytorki i jej postacią.

Oferta pracy: redaktor nutowy - korektor materiałów do digitalizacji
Oferta pracy: redaktor nutowy - korektor materiałów do digitalizacji
2018-10-01

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: redaktora nutowego - korektora materiałów do digitalizacji. Miejsce pracy: Kraków. Rodzaj umowy: umowa zlecenie.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.