PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Janina Garścia

Janina Garścia

1920-2004

                                                                                      Muzyka z Kraju Chopina – to jeszcze nie koniec
Muzyka z Kraju Chopina – to jeszcze nie koniec
2020-12-14
Tydzień temu udostępniliśmy ostatnie pięć tutoriali projektu „Muzyka z Kraju Chopina. Materiały te uzupełniły kolekcję 25 lekcji dla nauczycieli fortepianu oraz ponad 50 nagrań koncertowych omawianych utworów. To gigantyczne przedsięwzięcie, realizowane z partnerami z Europy i Japonii przybliża twórczość kompozytorów polskich: od prostych, edukacyjnych utworów Krystyny Gowik, Janiny Garści, czy Feliksa Rybickiego, po koncertowe „perełki” Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Kilara, czy – oczywiście – Fryderyka Chopina.
                                                                                      „Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim
„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim
2020-11-30
Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich.  Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.
                                                                                      Koncert pamięci Janiny Garści
Koncert pamięci Janiny Garści
2016-05-31
3 czerwca o godzinie 10:00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie odbędzie się koncert z okazji 96-lecia urodzin Janiny Garści. Utwory kompozytorki wykonają dzieci i młodzież ze szkół muzycznych.