PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2012 »


Muzyka Antoniego Szałowskiego w Filharmonii Lubelskiej
Muzyka Antoniego Szałowskiego w Filharmonii Lubelskiej
2012-02-17
24 lutego w Filharmonii Lubelskiej zabrzmią utwory Mozarta, Noskowskiego a także rzadko goszczącego na scenach orkiestr, niesłusznie nieco zapomnianego Antoniego Szałowskiego. Usłyszymy „Uwerturę” jego autorstwa, czyli utwór, za który kompozytor otrzymał złoty medal w Paryżu.
"Sinfonietta" Andrzeja Koszewskiego w Poznaniu
2012-02-17
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza na koncercie pt. „Muzyka nie tak dawna” wykona m.in. „Sinfoniettę” Andrzeja Koszewskiego.
Cambridge Modern Orchestra zagra
Cambridge Modern Orchestra zagra "Orawę" Wojciecha Kilara
2012-02-16
W sobotę, 18 stycznia o godz. 19:30 w Cambridge zabrzmi „Orawa” Wojciecha Kilara w wykonaniu The Cambridge Modern Orchestra pod dyrekcją Duk-Kyung Chang.
Anna Mikołajczyk-Niewiedział w radiowej Dwójce
Anna Mikołajczyk-Niewiedział w radiowej Dwójce
2012-02-16
We wczorajszej popołudniowej audycji w Programie Drugim Polskiego Radia wystąpiła Anna Mikołajczyk–Niewiedział – znakomita odtwórczyni tytułowej roli Madame Curie w operze Elżbiety Sikory.
Przed premierą filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM (fotorelacja)
Przed premierą filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM (fotorelacja)
2012-02-15
Dnia 21 lutego w Krakowie oraz 12 marca w Warszawie odbędą się dwa premierowe pokazy filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen. Prezentujemy Państwu fotorelację z planu zdjęciowego.
Ostatni tom Encyklopedii Muzycznej PWM już w sprzedaży!
Ostatni tom Encyklopedii Muzycznej PWM już w sprzedaży!
2012-02-13
Od wczoraj, czyli od 12 lutego 2012 r. ostatni, 12. tom Encyklopedii Muzycznej PWM, znajduje się oficjalnie na rynku. Można go nabyć w dobrych księgarniach muzycznych oraz w naszym sklepie internetowym.
Wywiad z Pawłem Mykietynem w Polskim Radiu
Wywiad z Pawłem Mykietynem w Polskim Radiu
2012-02-10
Na rynku właśnie ukazała się płyta z muzyką teatralną Pawła Mykietyna zatytułowana "Mykietyn: Muzyka.Teatr".
Made in Poland - Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum
Made in Poland - Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum
2012-02-09
Nowa muzyka Agaty Zubel, Pawła Mykietyna, Wojciecha Ziemowita Zycha oraz wywiady z artystami dziś wieczorem na antenie Drugiego Programu Polskiego Radia.
Utwory Ignacego Jana Paderewskiego w Bibliotece Materiałów Orkiestrowych
Utwory Ignacego Jana Paderewskiego w Bibliotece Materiałów Orkiestrowych
2012-02-08

W tym roku zakończył się siedemdziesięcioletni okres ochrony majątkowej dzieł Ignacego Jana Paderewskiego.

Spotkania promocyjne 12. tomu Encyklopedii Muzycznej PWM
Spotkania promocyjne 12. tomu Encyklopedii Muzycznej PWM
2012-02-08
Spotkania promocyjne z okazji wydania ostatniego tomu Encyklopedii Muzycznej PWM odbędą się 21 lutego w Krakowie i 12 marca w Warszawie.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Muzyka polska po Szymanowskim – wyróżnienie w konkursie na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024

W konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024, w którym Jury docenia m.in. koncepcję edytorską, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji, wyróżnienie w kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa zdobyła książka Muzyka polska po Szymanowskim Adriana Thomasa.

Kompozytor Miesiąca: Jerzy Kornowicz i jego #biurkokompozytora

W maju do swojej pracowni zaprasza nas Jerzy Kornowicz – kompozytor, pianista-improwizator, pedagog i działacz muzyczny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Autor muzyki wielu gatunków – twórca interdyscyplinarny, który potrafi komponować w rozmaitych miejscach. 

Polscy Kompozytorzy Dzieciom: Romuald Twardowski

Od początku istnienia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, serie pedagogiczne stanowiły istotną i liczną grupę powstających publikacji. Oficyna nawiązywała współpracę z cenionymi twórcami, dzięki czemu powstały utwory nie tylko licznie nagradzane na konkursach i festiwalach, budujące tym prestiż PWM-u, ale przede wszystkim ponadczasowe. Świadczą o tym wznowienia wielu tytułów.

37. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

Odwiedź nas w Krakowie!

Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!

6 utworów polskiej muzyki najnowszej, które warto poznać w maju

Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.

Spóźnione arcydzieło Józefa Elsnera – Historia pewnego utworu

Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.

Krzysztof Wołek stypendystą Guggenheim Fellowship

 

Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Prawykonanie „Écoute” Zygmunta Krauzego na Festiwalu NEO’S w Théâtre de l’Ile Saint-Louis Paul Rey w Paryżu

Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.

KOMPOZYTORKA MIESIĄCA: JAGODA SZMYTKA i jej #BiurkoKompozytorki

Jagoda Szmytka jest kompozytorką, artystką i badaczką artystyczną. Muzykę łączy ze sztukami pięknymi i głęboką refleksją z zakresu takich dziedzin humanistyki, jak filozofia, estetyka czy historia sztuki. W katalogu jej twórczości znajdziemy m.in. dzieła solowe, utwory pisane na amplifikowane zespoły kameralne, instalacje performatywne, a także kompozycje wpisujące się w konwencję teatru muzycznego. W kwietniu, jako nasza Kompozytorka Miesiąca, odkrywa przed nami tajemnice procesu twórczego i zaprasza w gościnne progi swojej pracowni kompozytorskiej.