PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2013 »


25. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich
25. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich
2013-05-20
Muzyka Juliusza Łuciuka, Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Witolda Lutosławskiego, Adama Walacińskiego, Marka Stachowskiego, Zbigniewa Bujarskiego, Michała Jakuba Papary, Wojciecha Widłaka, Marcela Chyrzyńskiego i wielu innych zabrzmi w dniach 19-26 maja w ramach obchodzonych po raz 25. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich.
XXVII Warszawskie Spotkania Muzyczne
XXVII Warszawskie Spotkania Muzyczne
2013-05-17
Jeszcze do jutra trwać będą Warszawskie Spotkania Muzyczne, na których usłyszeć można polską muzykę dawną i współczesną, w tym utwory Zbigniewa Bagińskiego, Zbigniewa Penherskiego, Andrzeja Koszewskiego, Tadeusza Szeligowskiego czy Macieja Zielińskiego.
Marcel Chyrzyński o najnowszym utworze UKIYO-E
Marcel Chyrzyński o najnowszym utworze UKIYO-E
2013-05-16
W lutym w Poznaniu odbył się koncert "Muzyczne obrazy", na którym orkiestra Amadeus pod kierownictwem Agnieszki Duczmal prawykonała 6 utworów, w tym utwór Marcela Chyrzyńskiego "Ukiyo-e". Dziś prezentujemy fragmenty tej kompozycji w wykonaniu orkiestry oraz wypowiedzi kompozytora.
III Olkuski Festiwal Skrzypcowy "Mały Violinista"
III Olkuski Festiwal Skrzypcowy "Mały Violinista"
2013-05-16
W dniach 16-17 maja w Olkuszu odbywa się festiwal skrzypcowy „Mały Violinista”. W ramach festiwalu ma miejsce również kiermasz publikacji PWM, które  można nabyć w atrakcyjnych cenach.
PWM na Warszawskich Targach Książki
PWM na Warszawskich Targach Książki
2013-05-13
Zapraszamy Państwa na Warszawskie Targi Książki, które w tym roku po raz pierwszy opuszczą mury Pałacu Kultury. Tym razem warszawskie czytelnicze święto odbędzie się na Stadionie Narodowym.
Kolejna odsłona cyklu Krakowska Szkoła Kompozytorska
Kolejna odsłona cyklu Krakowska Szkoła Kompozytorska
2013-05-09
W ramach cyklu Krakowska Szkoła Kompozytorska odbędą się w dniach 17-19 maja Krakowie trzy koncerty, na których usłyszymy polską muzykę, sesja naukowa i panel kompozytorski.
Kevin Kenner w Operze Krakowskiej
Kevin Kenner w Operze Krakowskiej
2013-05-09
Wybitny amerykański pianista Kevin Kenner wystąpi w roli kameralisty 14 maja w koncercie "Brahms. Mozart. Franck. Verdi....”. Będzie mu towarzyszył Paweł Wójtowicz (skrzypce) - koncertmistrz w Orkiestrze Opery Krakowskiej.
XIV Konkurs Skrzypcowy w Żywcu oraz warsztaty Antoniego Cofalika
XIV Konkurs Skrzypcowy w Żywcu oraz warsztaty Antoniego Cofalika
2013-05-07
9 maja odbędą się przesłuchania konkursowe XIV Konkursu Skrzypcowego w Żywcu. W czasie konkursu będzie można nabyć publikacje PWM w atrakcyjnych cenach
Festiwal Tanga Argentyńskiego "Wawel Tango"
Festiwal Tanga Argentyńskiego "Wawel Tango"
2013-05-07
W dniach 16-19 maja w Krakowie usłyszeć i obejrzeć będzie można występy artystów zaproszonych na Wawel Tango – festiwal tanga argentyńskiego.
XI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
XI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
2013-05-06
Już tylko kilka dni czekamy na zgłoszenia do tegorocznej XI edycji Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. W tym roku przedmiotem konkursu jest oryginalna kompozycja na solowy głos wokalny i warstwę elektroniczną.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...