PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Dni muzyki Juliusza Łuciuka

2004-12-03

Kraków, 9-13 grudnia 2004

W dniach 9-13 grudnia w Krakowie odbędzie się cykl koncertów w ramach "Dni muzyki Juliusza Łuciuka" zorganizowanych z okazji 50-lecia działalności twórczej kompozytora.

Koncerty będą miały miejsce w Sukiennicach, Filharmoniii Krakowskiej, Auli "Florianka", Bazylice Mariackiej, Kościele oo. Franciszkanów i w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy.

W repertuarze znajdą się głównie utwory wokalno-instrumentalne, które stanowią główny nurt twórczości Juliusza Łuciuka. Usłyszeć będzie można m. in. oratorium Gesang am Brunnen, oratorium Święty Franciszek z Asyżu, Oremus pro pontifice Ioanne Paulo Secundo, utwory chóralne oraz pieśni na głos i fortepian.

Wystąpią m. in. Joachim Grubich, Agniszka Monasterska, Agnieszka Radwan, Elżbieta Towarnicka, Zespół Madrygalistów Capellae Cracoviensis, Capella Cracoviensis pod dyrekcją S. Krawczyńskiego, Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją T. Bugaja i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją W. Siedlika.

Organizatorami "Dni" są Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A., Związek Kompozytorów Polskich Oddział w Krakowie, Biuro Festiwalowe Kraków 2000, Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego, Capella Cracoviensis, Chór Polskiego Radia w Krakowie i Mieszany Chór Mariański w Krakowie.

Bilety na koncert można kupić na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Wstęp na koncerty w kościołach jest wolny.

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!