PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Dni muzyki Juliusza Łuciuka

2004-12-03

Kraków, 9-13 grudnia 2004

W dniach 9-13 grudnia w Krakowie odbędzie się cykl koncertów w ramach "Dni muzyki Juliusza Łuciuka" zorganizowanych z okazji 50-lecia działalności twórczej kompozytora.

Koncerty będą miały miejsce w Sukiennicach, Filharmoniii Krakowskiej, Auli "Florianka", Bazylice Mariackiej, Kościele oo. Franciszkanów i w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy.

W repertuarze znajdą się głównie utwory wokalno-instrumentalne, które stanowią główny nurt twórczości Juliusza Łuciuka. Usłyszeć będzie można m. in. oratorium Gesang am Brunnen, oratorium Święty Franciszek z Asyżu, Oremus pro pontifice Ioanne Paulo Secundo, utwory chóralne oraz pieśni na głos i fortepian.

Wystąpią m. in. Joachim Grubich, Agniszka Monasterska, Agnieszka Radwan, Elżbieta Towarnicka, Zespół Madrygalistów Capellae Cracoviensis, Capella Cracoviensis pod dyrekcją S. Krawczyńskiego, Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją T. Bugaja i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją W. Siedlika.

Organizatorami "Dni" są Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A., Związek Kompozytorów Polskich Oddział w Krakowie, Biuro Festiwalowe Kraków 2000, Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego, Capella Cracoviensis, Chór Polskiego Radia w Krakowie i Mieszany Chór Mariański w Krakowie.

Bilety na koncert można kupić na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Wstęp na koncerty w kościołach jest wolny.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Trwa nabór do 4. edycji Seminarium Edytorstwa Muzycznego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszają na czwartą edycję Seminarium Edytorstwa Muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach w dniach 3-8 września 2019 roku.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.