PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Polska muzyka na Inauguracji Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

2011-05-27
Począwszy od 1 lipca do końca grudnia 2011r. Polska przewodniczyła będzie pracom Rady Unii Europejskiej. Uroczystości inauguracyjne odbędą się 1 lipca w Warszawie. Podczas  wieczornego widowiska muzycznego zaprezentowane będą m.in.utwory kompozytorów związanych z PWM. Prawykonana zostanie, napisana specjalnie na tę okazję, „III Symfonia” Pawła Mykietyna. W czasie finałowego pokazu fajerwerków zabrzmi „Orawa” Wojciecha Kilara.

1 lipca na Placu Defilad w Warszawie o 22.00 rozpocznie się wielkie widowisko muzyczne. Podczas multimedialnego spektaklu muzycznego zabrzmią utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej (Fryderyk Chopin, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Kilar, Krzysztof Komeda) w wykonaniu rodzimych i zagranicznych artystów(m.in. Janusz Olejniczak, Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer, Chris Botti).

Finałowy element to spektakularny pokaz sztucznych ogni przy wtórze „Orawy” Wojciecha Kilara.

„III Symfonia” Pawła Mykietyna, skomponowana specjalnie z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, zostanie prawykonana w Filharmonii Narodowej.

Więcej o programie uroczystej inauguracji pot tym linkiem: http://prezydencjaue.gov.pl/inauguracja

Najczęściej czytane:

PWM na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza wszystkich swoich czytelników na Targi Książki w Krakowie (24-26 października) na stoisko numer B32.

Posłuchaj! Zobacz! ANAKLASIS

Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – Polskie Wydawnictwo Muzyczne wprowadza na rynek nową markę fonograficzną. Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS już 22 listopada. Zapraszamy do Małej Warszawy.

Jubileuszowy koncert Elżbiety Sikory

20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze kończący obchody 75 rocznicy urodzin kompozytorki. 

PWM po raz trzeci na targach Music China

W czwartek, 10 października 2019 r. w Szanghaju startuje kolejna edycja największych targów branży muzycznej w Azji – Music China. Polskie Wydawnictwo Muzyczne bierze udział w imprezie już po raz trzeci.

Prawykonanie utworu „Glosolalia” Sławomira Kupczaka

W piątek 18 października 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego prawykonany będzie najnowszy utwór Sławomira Kupczaka. Kompozycję Glosolalia wykona Chór Polskiego Radia. 

„Drach” – to jeszcze nie koniec

Podczas trzech dni tyskiego festiwalu AUKSODRONE publiczność miała okazję poznać najnowsze dzieło Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica na podstawie libretta Szczepana Twardocha. Godzinne, podzielone na trzy części dzieło, nie jest przeniesieniem historii z powieści Twardocha – libretto, na prośbę kompozytora, miało zostać skondensowane, a rolę pierwszoplanową miały odgrywać emocje.

TUTTI.pl w październiku

Dzisiaj, 7 października o północy mija termin składania wniosków do TUTTI.pl. Zachęcamy do przygotowania dokumentów i dostarczenia ich do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8).

Instytucje, które uzyskały dofinansowanie w wiosennym naborze realizują właśnie swoje projekty. Oto październikowa lista koncertów w ramach TUTTI.pl:

Andrzej Krzanowski październikowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. To dzień, w którym ze szczególnym wzruszeniem wspominamy Andrzeja Krzanowskiego – kompozytora, akordeonistę, pedagoga. Jest on bohaterem październikowej odsłony akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA.

„Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka na Auksodrone

Odliczamy dni i godziny do festiwalu Auksodrone, podczas którego będzie miała miejsce premiera najnowszego utworu Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica. Prawykonanie trzyaktowego dzieła podzielone zostało na trzy dni, każdego dnia jeden akt, od 4 do 6 października.

16. Dzień Edukacji Muzycznej już 19 listopada!

Dzień Edukacji Muzycznej, organizowany przez PWM, to cykliczne wydarzenie dedykowane nauczycielom i bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentom chórów szkolnych z całej Polski. Już 19 listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, współorganizatora wydarzenia, odbędzie się kolejna, 16. edycja wydarzenia.