PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

"Weekend Krzanowskiego" na festiwalu "Kwartet Śląski i jego goście"

2011-12-02
W ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście", którego tematem w tym roku jest twórczość kompozytorów pokolenia stalowowolskiego zabrzmią utwory Andrzeja Krzanowskiego, w tym „II Symfonia na 13 instrumentów smyczkowych”, „Audycja VI” na sopran i kwartet smyczkowy, „Con vigore. Koncert dla ośmiu wykonawców” oraz „Kwartet akordeonowy”. „Weekend Krzanowskiego”, który jest kolejnym już po „weekendach” Aleksandra Lasonia i Eugeniusza Knapika obejmie trzy koncerty, które odbędą się w dniach 2 – 4 grudnia 2011 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

„II Symfonię” wykona Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia (2 grudnia 2011) , „Kwartet akordeonowy” – muzycy w składzie: Daniel Lis , Ewa Grabowska-Lis, Eneasz Kubit i Leszek Kołodziejski, natomiast „Audycję VI” – Kwartet Śląski, Katarzyna Budnik Gałązka (altówka) oraz Joanna Reszel (sopran) (4 grudnia 2011).

Szczegółowy program koncertu znajduje się na stronie organizatorów: http://www.silesian-quartet.art.pl/dod/XIX_Festiwal_Pokolenie_51.pdf

Najczęściej czytane:

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.