PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Koncerty Miłosz Sounds w TVP 2

2012-01-24
Jednym z punktów programu ubiegłorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum był cykl koncertów zainspirowanych twórczością Czesława Miłosza. W styczniu i w lutym pokazuje je TVP 2. W projekcie Made In Poland – Miłosz Sounds wzięli udział Paweł Mykietyn, Agata Zubel, Wojciech Ziemowit Zych, Jagoda Szmytka i Aleksandra Gryka.
 
W minioną niedzielę, 22 stycznia, TVP wyemitowała pierwszy koncert, na którym zaprezentowany był utwór Pawła Mykietyna „Dwa wiersze Miłosza”. Przez cztery kolejne niedziele będzie można wysłuchać następujących utworów:

niedziela, 29 stycznia, godz. 23:20
Agata Zubel - Aforyzmy na Miłosza
Wykonawcy: Agata Zubel (sopran), Klangforum Wien
Dyrygent: Clement Power

niedziela, 5 lutego, godz. 23:20
Jagoda Szmytka - electrified memories of bloody cherries. extended Landschaft von Musik
Wykonawcy: Bang on a Can All-Stars
Dyrygent: Michael Gordon

niedziela, 12 lutego, godz. 23:20
Wojciech Ziemowit Zych - Postgramatyka Miłosza ... Teraz szukajcie go w gajach i puszczach słownika
Wykonanie: ASKO | SCHÖNBERG
Dyrygent: Etienne Siebens

niedziela, 19 lutego, godz. 23:20
Aleksandra Gryka - einerjedeneither
Wykonanie : Alarm Will Sound
Dyrygent: Alan Pierson

Więcej informacji na stronie www.sacrumprofanum.com

Najczęściej czytane:

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.